آذربایجان غربیاخبار

جلسه شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان‌غربی برگزار شد

استاندار آذربایجان‌غربی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با تاکید بر تامین اعتبار از طریق مولدسازی، خواستار تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی به ویژه احداث کلاس‌های درس شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان در این جلسه که با حضور معاون سیاسی و اجتماعی استاندار، مدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیر ستاد اقامه نماز استان، در روز دوازدهم تیر ماه در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: با تامین اعتبار لازم از طریق مولدسازی، بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام در حوزه آموزش و پرورش به ویژه احداث کلاس‌های درس با جدیت پیگیری خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت خیرین مدرسه‌ساز، بنیادهای برکت، علوی و ستاد اجرایی حضرت امام (ره)، افزود: از این ظرفیت‌ها برای تکمیل مدارس در حال ساخت بالای پنجاه درصد پیشرفت فیزیکی، در مناطق محروم و بهره‌برداری از این کلاس‌های درس استفاده می‌شود.

استاندار آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: باید با برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از ظرفیت‌های موجود، زمینه را برای توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی در استان فراهم کرد.

جلسه شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان‌غربی برگزار شد

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهی، مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم توجه به امر نماز در مدارس، گفت: ظرفیت‌سنجی احداث نمازخانه در مدارس جدیدالاحداث باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه حضور روحانی و ائمه جماعت در مدارس برای اقامه نماز و توضیح و گفتمان با دانش‌آموزان باید جدی گرفته شود، افزود: در اوقات فراغت دانش‌آموزان در اردوگاه‌های تابستانی، اختصاص موضوع نماز و آموزش فرهنگ دینی و احکام و اثرات نماز از ظرفیت‌های اساتید و صاحب‌نظران استفاده شود.

مطهری، مدیرکل آموزش و پرورش با اشاره به برنامه‌های در دست اقدام اداره کل آموزش و پرورش استان، گفت: در حال حاضر طرح‌های متعددی برای احداث و تکمیل مدارس جدید در سراسر استان در حال اجرا است. همچنین برنامه‌ریزی‌های لازم برای تجهیز مدارس موجود به امکانات آموزشی و تجهیز نمازخانه و غیره نیز انجام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش در ادامه سخنان خود، بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ نماز در بین دانش‌آموزان تاکید کرد و گفت: باید با برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از روش‌های خلاقانه، زمینه را برای انس و الفت بیشتر دانش‌آموزان با نماز فراهم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا