لرستان

شورای اقامه نماز سازمان تبلیغات اسلامی استان لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، شورای اقامه نماز سازمان تبلیغات اسلامی با حضور حجت الاسلام والمسلمین چراغی و دیگر اعضا با موضوع بررسی برنامه های نمازی و فرهنگی در تاریخ بیست و یکم بهمن ماه برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان لرستان در شورای اقامه نماز سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: بسترسازی و تمهید مقدمات لازم برای انجام فرایض دینی بخصوص نماز در سطح جامعه از ارزش واعتبار خاصی برخوردار است و آموزش خانواده ها در ترغیب فرزندان به انجام فریضه نماز و اقامه به صورت نماز جماعت باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی گفت: با توجه به ابلاغیه وزارت کشور و دستورالعمل اجرایی شوراهای اقامه نماز که مشتمل بر ماموریت های فرهنگی و آموزشی دستگاه های استانی در زمینه اقامه نماز است و به همین منظور تبیین دوره های تخصصی برای مدیران کل و کارکنان و ائمه جماعات، محور برنامه‌ها و فعالیت‌های اقامه نماز در همه سطوح اعم از دستگاه‌های اجرایی مرکز و واحدهای استانی به ویژه دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی درسطح استان در دستور کار قرار گرفته است.

چراغی عنوان کرد: روحانیت در ارتقای جایگاه مساجد نقش مؤثری دارند و باید مساجد را به جایگاه حقیقی و تراز انقلاب برسانند و آشنایی نسل جوان و نوجوان‌ با فلسفه واحکام نماز، استفاده از ظرفیت روحانیون، افراد موثر و توانمند در این عرصه می‌تواند به توسعه و تعمیق فرهنگ نماز کمک نماید.

برگزاری شورای اقامه نماز سازمان تبلیغات اسلامی استان لرستان برگزاری شورای اقامه نماز سازمان تبلیغات اسلامی استان لرستان برگزاری شورای اقامه نماز سازمان تبلیغات اسلامی استان لرستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا