اخبارهرمزگان

شورای اقامه نماز شهرستان رودان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، شورای اقامه نماز شهرستان رودان با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، فرماندار، امام جمعه و سایر مسئولین این شهرستان روز چهارشنبه بیست و ششم مهرماه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین اعتمادی گفت: برپاداشتن نماز دارای فواید و برکات بسیار بی شماری است که هدایت، ایمان، نور، معرف و برکت در رزق و روزی را به همراه دارد وی با استناد به آیات الهی تاکید کرد: بی تردید در میان دستورات دینی و عبادتی نماز از اساسی ترین و پر ارج ترین عبادت هاست.

وی در ادامه بیانات خود به اهمیت نماز در فرهنگ اسلامی و نقش تربیتی و معنوی و اجتماعی آن در بین مسلمانان پرداخت و گفت: تاثیری که توسعه فرهنگ نماز در شخصیت و شیوه‌های رفتاری، مناسبات زندگی، فرهنگی عمومی جامعه به جا می گذارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان با بیان اینکه جامعه اسلامی باید در پایبندی به اصول اخلاق اسلامی حساسیت ویژه ای داشته باشد اظهار کرد: همه عناصر جامعه اسلامی و بویژه دستگاه های اجرایی بایستی ترزش های اسلامی را بخشی از وظایف خودشان بدانند و نسبت به اقتدار و توازن ارزش های اسلامی خود را مسئول بدانند.

حجت الاسلام محمد اعتمادی در ادامه به برگزاری اجلاس نماز با عنوان “نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه، مسجد و دانشگاه” در استان زنجان اشاره کرد و خواستار اطلاع رسانی گسترده فراخوان مقاله اجلاس در سطح شهرستان شد.

وی همچنین خواستار برگزاری پیش اجلاسیه های نماز در شهرستان‌‌های استان گردید تا فضای مناسبی جهت اشاعه فرهنگ والای اقامه نماز در سطح استان ایجاد شود.

لازم به یادآوری است در این نشست پیرامون برگزاری اجلاسیه نماز در شهرستان رودان موضوعاتی مطرح و تصمیماتی اتخاذ شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا