اخبارهرمزگان

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان رودان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، نشست شورای اقامه نماز شهرستان رودان روز دوشنبه اول خردادماه به ریاست عبدالرضا سالاری فرماندار و با حضور حجت الاسلام و المسلمین دَری امام جمعه شهرستان و سایر اعضا در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین دُری امام جمعه رودان با استناد به آیه ۴۱ سوره حج گفت: کسانی که در زمین به آنان توانایی و مکنت داده می شود نماز برپا می دارند و زکات می دهند از کارهای ناپسند جلوگیری می کنند. بنابرین برپایی نماز یکی از شئون حکومت اسلامی است و چنانچه انسان های صالح قدرت پیدا کردند باید این امر رادر اولویت قرار دهند.

وی با بیان اینکه برپایی و اقامه نماز با خواندن نماز تفاوت دارد اظهار کرد: اقامه نماز به این معناست که در همه عرصه ها نماز معیار و شاخص باشد ایشان ادامه داد اگر بخواهیم نماز در جامعه تعالی پیدا کند باید تمام نهادهای موثر وظیفه خود را خوبی انجام دهند.

حجت الاسلام و المسلمین دری از همه دستگاه های فرهنگی بویژه آموزش و پرورش، دانشگاه، فرهنگ و ارشاد اسلامی و رسانه ها خواست تا با برنامه ریزی و بهره گیری از همه امکاناتدر خدمت رسانی به جامعه و تبیین ارزش های الهی و دینی در جامعه تلاش کنند، وی خواستار نظارت بر فعالیت های دستگاه های فرهنگی در جهت دستیابی به اهداف تعیین شده پیرامون ارتقا و کیفیت اقامه نماز گردید.

فرماندار شهرستان رودان نیز رابطه فرهنگ و نماز اشاره کرد و افزود: نماز رابطه میان فرهنگ و تربیت است و در این راستا سهم کارشناسان و نخبگان این است که به آنان را تغذیه فکری کنند.

وی به نقش مدیران در توسعه فرهنگ نماز بویژه در بین کارکنان و خانواده ها اشاره کرد و افزود: مدیران نقش مهم و ویژه ای در توسعه و فرهنگ نماز دارد اگر مدیر خود اهل نماز باشد و در نماز اول وقت شرکت کند قطعا کارکنان به طور گسترده در نماز شرکت می کنند.

عبدالرضا سالاری یکی از راهکارهای درون سازمانی را برای احیاء نماز ایجاد شرایط محیطی لازم برای اقامه نماز عنوان کرد و افزود: ما همه تلاشمان را خواهیم کرد که شرایط محیطی لازم را برای اقامه نماز در همه دستگاه های اجرایی فراهم کنیم.

فرماندار رودان از اختصاص بودجه لازم برای اتمام خانه های عالم در این شهرستان خبر داد و اظهار امیدواری نمود که در سال جاری همه خانه های عالم در دست احداث به اتمام برسد و فضای مناسبی را جهت حضور روحانیون در مساجد فراهم کنیم وی همچنین خواستار تقدیر از موذنین مساجد در اجلاس آتی شهرستان گردید.

در ادامه این نشست حجت الاسلام و المسلمین امیری کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان هدف از تشکیل جلسات شورای اقامه نماز شهرستان را ارتقاء و اعتلای جایگاه نماز در سطح شهرستان دانست و اظهار داشت: ارائه شیوه ها و راهکارهای نو از ناحیه اعضای محترم شورای اقامه نماز شهرستان به توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز کمک شایانی می کند و همچنین خواهان برنامه ریزی در جهت استفاده از ظرفیت خیرین و نیکوکاران در راستای تقویت و توسعه فرهنگ نماز شد و خواستار اختصاص موقوفات برای توسعه و ترویج فرهنگ الهی نماز در سطح جامعه گردید.

وی از مدیران شرکت کننده در نشست شورای اقامه نماز شهرستان خواست از تمام ظرفیت های موجود در دستگاه جهت توسعه و ترویج فرهنگی نورانی نماز استفاده کنند ایشان در ادامه به برنامه های ستاد اقامه نماز استان اشاره کرد و گفت: نماز بعنوان بهترین عمل و مایه رستگاری در دین مبین اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار است و برای رسیدن به این جایگاه همه مسئولان و متولیان نظام بسترهای لازم و مناسب را جهت توسعه فرهنگ نماز و بکار گیرند.

در پایان این نشست با اهدا لوح تقدیر به فرماندار این شهرستان از تلاش ها مجدانه ایشان تقدیر بعمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا