اخبارلرستان

شورای اقامه نماز و مهدویت دانشگاه فرهنگیان لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، شورای اقامه نماز و مهدویت دانشگاه فرهنگیان استان لرستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین چراغی و دیگر اعضا در تاریخ بیست و دوم آذر ماه برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان لرستان در شورای اقامه نماز و مهدویت دانشگاه فرهنگیان استان اظهار داشت: نکته مهم این است که در دبیرخانه‌های ستاد اقامه نماز نگاه راهبردی به مسئله نماز، نماز جماعت، اقامه نماز در اول وقت داشته باشند و افرادی را که تاکنون نماز نمی‌خوانند به سمت نماز دعوت کنند و به واقع ستاد اقامه نماز به دنبال این است که  افرادی که به سمت نماز به هر دلیلی نمی‌آیند را با برنامه و با ایجاد انگیزه به سوی نماز هداییت کنیم و برای این اهداف نگاه راهبردی داشته باشیم که در این مسیر باید اقدام به جمع‌آوری اطلاعات و داده‌های مورد نیاز و فهرست کردن نقاط قوت و ضعف داریم.

وی گفت: اگر بخواهیم بین افراد تاثیر گذار در دانشگاه‌ها دسته بندی کنیم، اساتید جایگاه بالایی دارند و باید این اساتید دلسوز را پیدا کرد و این نکته را به این بزرگواران یادآوری کرد که دعوت دانشجویان به نماز از وظایف این قشر در دانشگاه است.

چراغی عنوان کرد: توجه به دانشگاه فرهنگیان از اوجب واجبات است و باید در محتوای آموزشی این دانشگاه مهدویت نیز گنجانده شود و لذا توصیه می‌شود در زمینه معارفی، محتوای دروس مورد بازنگری قرار گیرد و همچنین کتب شهید مطهری در کنار دیگر دروس دانشجویان ارائه شود.

وی بر ضرورت زنگ مهدویت و نماز در مدارس تأکید کرد و افزود: دانش‌آموزان به ویژه مدارس ابتدایی باید هرچه بیشتر در زمینه مهدویت و نماز مورد توجه باشند و لذا زنگ مهدویت و یا زنگ نماز توجه هر چه بیشتر به اهمیت این دو بحث را در بین دانش آموزان ترویج و گسترش می‌دهد.

برگزاری شورای اقامه نماز و مهدویت دانشگاه فرهنگیان استان لرستان برگزاری شورای اقامه نماز و مهدویت دانشگاه فرهنگیان استان لرستان برگزاری شورای اقامه نماز و مهدویت دانشگاه فرهنگیان استان لرستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا