اخبارهمدان

شورای اقامه نماز شهرستان تویسرکان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، شورای اقامه نماز شهرستان تویسرکان باحضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، حسین افشار فرماندار تویسرکان، کارشناسان ستاد اقامه نماز استان و دیگر مدعوین روز یکشنبه سی ام مهر در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان با بیان اهمیت اقامه نماز، بیان کرد: بزرگان و پیشوایان دین، بر اقامه نماز اول وقت تأکید ویژه داشته اند و همیشه انسان را به بهره‌مندی از آثار و برکات فراوان مادی و معنوی آن ترغیب می‌نمودند و نباید فراموش کرد که نماز فرمان خداوند و مورد تاکید قران مجید است.

وی افزود: باید این سوال را از خود بپرسیم که آیا برای اقامه نماز در منازل و ادارات کاری کرده ایم یا خیر و چقدر در راه این فریضه مهم قدم برداشته ایم که مهمترین جواب این است که بتوانیم مصوبات ذکر شده در جلسات را پیگیری کنیم و همکاری بیشتری با آموزش و پرورش داشته باشیم زیرا تمام افراد یک خانواده بصورت مستقیم و غیرمستقیم با مدارس در ارتباط هستند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان در ادامه با اشاره به ضرورت امر آموزش در جامعه اظهار داشت: طرح پیوند مسجد، خانه و مدرسه باهدف ایجاد فضا و بستر مناسب برای آشنایی دانش آموزان با معارف دینی بصورت جدی باید پیگیری شود و از تمامی دست اندرکاران فعال در این حوزه خواهشمندیم تمام تلاش خود را در این راه انجام دهند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین ملیحی کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان همدان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های فرهنگی و آموزشی صورت گرفته در سال جاری نکاتی در مورد تفاهم نامه های صورت گرفته در خصوص دوره های آموزشی باموضوع نمازی در ادارات، مسابقه کتابخوانی باموضوع نماز در سیره امام رضا(ع)، جشنواره سراسری «فجر تا فجر» و فراخوان اجلاس سراسری نماز نکاتی را بیان کرد.

در پایان این جلسه افشار فرماندار شهرستان تویسرکان، بیان کرد: داشتن نشاط روحی، رعایت حق الناس، رعایت بیت المال، مسئولیت شناسی، سلامت روحی و روانی از نتایج مثبت و بارز اقامه کنندگان واقعی نماز است. وی افزود: باید به فریضه نماز به عنوان ستون دین در جامعه توجه داشت چراکه نماز پشتوانه ای مستحکم و ذخیره ای تمام‌ نشدنی برای مقابله با شیطان نفس بوده و انسان همیشه محتاج نماز است.

 افشار با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری نماز در این شهرستان گفت: در تلاشیم باهمکاری آموزش و پرورش و دستگاه های شهرستان بتوانیم در آبان ماه سال جاری اجلاس سراسری نماز را برگزار کنیم تا توانسته باشیم قدمی در راه این امر مهم الهی برداشته باشیم.

شورای اقامه نماز شهرستان تویسرکان برگزار شدشورای اقامه نماز شهرستان تویسرکان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا