لرستان

شورای هم‌اندیشی تشکل‌های ایثارگر با موضوع شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، شورای هم‌اندیشی تشکل‌های ایثارگر با موضوع شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز با حضور نماینده ولی فقیه در استان در تاریخ چهارم دی ماه برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان در خصوص شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز اظهار داشت: والدین به عنوان هستۀ اصلی خانواده، نقش به‌سزایی در هدایت فرزندان دارند و یکی از وظایف والدین، تربیت دینی و فراهم ساختن زمینه‌های سعادت و شکوفا نمودن فطرت خدایی فرزندان است که این مهم در زمان‌های مختلف زندگی آنان جریان دارد تا برآیند تربیت دینی تکمیل گردد و فرزندان آنان به زندگی مورد رضایت خالق متعال رهنمون گردند و با باور قلبی به دستورات خداوند به‌ویژه نماز عمل کنند.

وی گفت: برای آموزش و جذب فرزندان به نماز، روش های گوناگونی وجود دارد که می توان به فراخور سن و وضع روحی ایشان آنها را به کار گرفت و در این میان، نقش الگویی ارشادگران اهمیت ویژه ای دارد، زیرا از روش های بسیار راه گشایی است که خدای تعالی در قرآن برای هدایت انسان ها بارها به شکل مستقیم و غیرمستقیم بهره گرفته است.

این مقام مسئول تصریح کرد: والدین برای آنکه الگوی شایسته و نیکوی فرزندان باشند، باید عامل به نماز باشند و  دانش و منش تربیتی داشته باشند و در آموزش احکام و معارف نماز کوشا باشند پس اگر والدین اهل نماز نباشند، نمی توان انتظار داشت که فرزندان آنها نمازگزار باشند.

برگزاری شورای هم‌اندیشی تشکل‌های ایثارگر با موضوع شیوه‌های دعوت فرزندان به نمازبرگزاری شورای هم‌اندیشی تشکل‌های ایثارگر با موضوع شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا