اخبارقم

جلسه شورای مشاوران جوان ستاد اقامه نماز قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه شورای مشاوران جوان ستاد اقامه نماز استان، عصر چهارشنبه، بیست و دوم آذرماه و در آستانه هشتمین اجلاس استانی نماز برگزار شد.

 مدیر ستاد اقامه نماز استان در این جلسه به رویکرد ستاد اقامه نماز اشاره کرد و گفت: رویکرد ستاد اقامه نماز، احصاء و اقامه نماز در مساجد است و از هر ظرفیتی در این راستا استقبال می کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور افزود: اهتمام دانش آموزان به نماز جماعت اول وقت منوط به تصویر سازی مناسب، تشویق، تقلید، تحقیق و چرایی نماز است که می بایست در این حوزه برنامه ریزی و اقدامات گسترده ای صورت گیرد.

وی با اشاره به اجلاس استانی نماز نیز اشاره کرد و گفت: در راستای اثرگذاری بیش از پیش هشتمین اجلاس استانی نماز، پیش اجلاس های تخصصی در حوزه نماز مدارس، مساجد و دانشگاه ها برگزار و نتایج آن در اجلاس استانی احصاء خواهد شد.

در این جلسه که با دستور کار ارائه پیشنهادات و راهکارهای مشاوران جوان در حوزه نماز مدارس تشکیل شد اعضاء این شورا به ارائه نقطه نظرات پرداختند.

عدم محدودیت بازدیدها به مدارس خاص و بازدید از همه مدارس، اهتمام مدیران، کارکنان و دبیران مدارس به شرکت در جمع دانش آموزان نمازگزار، ارتباط مستمر مدارس و مساجد، عدم شناخت دانش آموزان از نماز و لزوم تهیه نرم افزار پرسمان نمازی ویژه دانش آموزان سطوح مختلف، تنوع در محل اقامه نماز در مدارس، آغاز امور تبلیغی نماز از پایه ابتدایی، عدم تداخل برنامه کلاسی و دیگر امور با زنگ نماز، از جمله اهم مطالب مطرح شده در جلسه شورای مشاوران جوان ستاد اقامه نماز استان بود.

در پایان مقرر شد اعضاء شورای مشاوران با حضور در نماز جماعت مدارس منتخب، نسبت به ایجاد زیرساخت ها و بستر اقامه نماز جماعت مطلوب در آن مدارس اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا