اخبارمعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی

جلسه کارگروه خلاقیت ها و‌ نوسازی روش ها برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، جلسه کارگروه خلاقیت ها و‌ نوسازی روش ها در روز شنبه ششم خرداد ماه و با حضور معاونین و‌‌ مدیران ستاد اقامه نماز کشور و دبیران شورای اقامه نماز سازمان تامین اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان انرژی اتمی، نهاد ریاست جمهوری، سازمان تبلیغات اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز در گفتگو با خبرنگار مدیریت روابط عمومی، با اعلام این خبر گفت: هدف از برگزاری این جلسه، زمینه سازی جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری (دامت برکاته) در چهارمین نشست اندیشه های راهبردی و بیانیه گام دوم انقلاب می باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ایجاد، توسعه و تقویت خلاقیت ها و نوسازی روش ها، بین حوزه تفکر، نظر و حوزه عمل و اجرا در ستاد اقامه نماز کشور و دستگاه های اجرایی و همچنین استفاده از خرد جمعی در شناسایی روش های خلاقانه و نوسازی شده و بهره گیری از آن در اتقان و استحکام کمی و کیفی برنامه ها و روش ها از دیگر اهداف این جلسه بود.

مهدیان افزود: در این جلسه مقرر شد جلسات به صورت هر دو هفته یکبار برگزار شود و برای شناخت بهتر وضع موجود، نمایندگان سازمان تبلیغات اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت آموزش و پرورش گزارشی از آخرین وضعیت اقامه نماز در جامعه و‌ جامعه هدف آن دستگاه در جلسه آتی ارائه نمایند.

معاون نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز یادآور شد: در جلسه کارگروه خلاقیت ها و‌ نوسازی روش ها مصوب شد که مرکز رصد وضعیت نماز در ستاد اقامه نماز تشکیل و‌ پیگیری امور توسط مدیر طرح و برنامه ستاد انجام پذیرد.

وی یادآور شد: با عنایت به ضرورت مساله مقرر شد اعضای جلسه نسبت به شاخص های بانک جامع اقامه نماز (از حیث سخت افزاری و نرم افزاری) و ارائه روش های موثر جمع آوری داده های مورد نیاز، روش ها و‌ راه کارهای ارتباط موثر با مدیران دستگاه ها و اولویت بخشی به برنامه های اقامه نماز در برنامه های کلان فرهنگی دستگاه و ارائه راه کارهای اجرایی در جهت ضمانت اجرایی نمودن سیاست ها، رویکردها و برنامه های کلان کشور در امر اقامه نماز مطالعه و نظرات خود را در جلسات آتی ارائه کنند.

سید علی مهدیان در پایان خاطرنشان کرد: آسیب شناسی سند تحول اقامه نماز در افق ۱۴۰۱ الی ۱۴۲۰ و ارائه راهکارهای اصلاحی و تکمیلی و ارائه پیشنهادات اجرایی جهت تکمیل و به روز رسانی آیین نامه ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز مصوب هیات وزیران از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا