اخبارایلام

کارگاه فرهنگ‌سازی نماز در خانواده استان ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، کارگاه فرهنگ‌سازی نماز در خانواده در راستای تفاهم‌نامه اداره‌کل آمورش و پرورش و ستاد اقامه نماز استان و همچنین مصوبات شورای عالی نماز اداره‌کل آموزش و پرورش، اولین دوره کلاس‌های کارگاهی نماز با موضوع فرهنگ‌سازی نماز در خانواده در روز سه‌شنبه بیست و چهارم بهمن برای ۶۰ نفر از مدرسان آموزش خانواده شهرستان و مناطق آموزش و پرورش استان ایلام برگزار شد.

علی انصاریان از مدرسین بومی در ابتدای کارگاه فرهنگ‌سازی نماز در خانواده،  هدف ازتشکیل این دوره را تبیین جایگاه نماز در سلامت خانواده و ایمن سازی جامعه در مقابل آسیب ها و تهاجم فرهنگی و عقیدتی و لزوم توجه والدین به آموزش نماز در بین فرزندان بیان کرد و افزود: انسان ها به آرامش و سلامت روانی نیاز دارند، زیرا در سایه آرامش می توانند به رشد و کمال، اهداف عالی و سجایای اخلاقی برسند.

وی افزود: عمده‌ترین فریضه مذهبی که در فرآیند اجتماعی شدن افکار، نگرش و رفتارهای مذهبی کودکان و نوجوانان را تحت تاثیر قرار می‌دهد نماز است. اگر بتوانیم نماز را به عنوان یک هنجار مذهبی در رفتار و کردار فرزندان خود درونی سازیم قدم اساسی برای تربیت دینی آنها برداشته ایم.

انصاریان ادامه داد: نماز در ایجاد و حفظ شخصیت سالم مذهبی افراد جامعه نقش دارد و دارای اثرات مثبت اجتماعی است، آموزش نماز نیز ابتدا از خانواده شروع می شود و خانواده نقش مهمی در انتقال فرهنگ نماز از خود بروز می دهد.

علی انصاریان در پایان کارگاه فرهنگ‌سازی نماز در خانواده اشاره کرد: آنچه در این مورد مهم است وجود انگیزه است نه تحمیل آن و زمانی آموزش نماز به توفیق می‌انجامد که با احساس خوشایند همراه باشد.

کارگاه فرهنگ‌سازی نماز در خانواده استان ایلام برگزار شد کارگاه فرهنگ‌سازی نماز در خانواده استان ایلام برگزار شد کارگاه فرهنگ‌سازی نماز در خانواده استان ایلام برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا