اخبارلرستان

نشست تخصصی ائمه جماعات دانشگاه های فرهنگیان و پیام نور لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان،  نشست تخصصی ائمه جماعات دانشگاه های  فرهنگیان و پیام نور استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین چراغی و دیگر اعضا در تاریخ هجدهم دی ماه برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان لرستان در نشست تخصصی ائمه جماعات دانشگاه های  فرهنگیان و پیام نور اظهار داشت: آموزش مستمر فرهنگ سازی نماز به دانشجویان ، دانش آموزان و والدین آنان که تاثیرگذاری فراوانی را در افزایش معنویت و کاهش بزهکاری ها در جامعه خواهد داشت، باید در اولویت برنامه ریزی های تعلیم و ترببت باشد.

وی گفت: نقش تربیتی فرزندان و افراد جامعه قطعا حول محور نماز خواندن می گذرد و تمام مشکلاتی که امروزه برخی خانواده ها با آن گریبان گیر شده اند در عدم توجه به امر نماز خواندن است و دانشگاه ها چندین ساعت را به مسئله معارف می‎پردازند اما آن انتظاری که از این کلاس‎ها جهت بالابردن و ارتقاء سطح دانش معنوی دانشجویان می‎رود، برآورده نشده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: دوران کودکی و نوجوانی از جمله دوران مهم و تاثیر گذار در ترویج نماز خواندن و بیان آثار آن است و اهتمام به نماز اول وقت و جماعت علاوه بر اینکه بهترین نوع اقامه است نقش مهمی در گسترش فرهنگ نماز خواندن دارد چرا که افراد با الگو پذیری از رفتار ما جذب نماز خواهند شد.

همچنین قابل ذکر است که در این نشست‌ به  ارائه گزارش کار فعالیت‌های فرهنگی، راهکارهای مفید و مؤثر برای ارتقا سطح کیفی نماز، روش‌های جذب دانشجو به نماز، طرح همراهی و همگامی دانشجومعلمان با احکام پرداخته شد.

برگزاری نشست تخصصی ائمه جماعات دانشگاه های فرهنگیان و پیام نور لرستان برگزاری نشست تخصصی ائمه جماعات دانشگاه های فرهنگیان و پیام نور لرستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا