اخبارحوزه ریاستقم

اثر گذاری فعالیت های فرهنگی مستلزم استمرار است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، قائم مقام ستاد اقامه نماز در جمع اعضاء شورای فرهنگی شرکت گاز استان به تشریح ملزومات فعالیت های فرهنگی پرداخت.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در این نشست که عصر شنبه، هشتم اردیبهشت ماه برگزار شد به تشریح عوامل اثر گذاری فعالیت های فرهنگی اشاره و خاطر نشان کرد: تغییر در شناخت، تغییر در بینش و اثرگذاری در رفتار سه شاخصه اصلی برنامه های فرهنگی است.

وی در ادامه به تشریح شاخصه ها پرداخت و گفت: تغییر در شناخت حاصل آموزش های مقدماتی، تغییر در بینش حاصل ایجاد جاذبه و دافعه و اثر گذاری در رفتار مرحله پایانی فعالیت های فرهنگی است.

سید احمد زرهانی در ادامه روش برقراری ارتباط را عاملی مؤثر در اثرگذاری فعالیت های فرهنگی عنوان کرد و گفت: اگر شاهد مقاومت و عکس العمل منفی در مخاطب هستیم بدون شک روش مناسبی را برای ارائه فعالیت مورد نظر انتخاب نکرده ایم.

وی ارتباط با قرآن و استفاده از منویات آن در امور فرهنگی را عاملی مؤثر دانست و افزود: قرآن، تنها زبان مرتبط با فطرت انسان است و اگر ما بتوانیم با زبان قرآن با فطرت مخاطب ارتباط برقرار کنیم شاهد اثرپذیری و هدایت خواهیم بود.

قائم مقام ستاد اقامه نماز در پایان بر لزوم برنامه ریزی بلند مدت در شورای فرهنگی شرکت گاز تاکید کرد و گفت: افق دید در امور فرهنگی می بایست بلند مدت باشد چرا که امور فرهنگی از جمله امور دیر بازده اما پربازده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا