لرستان

شورای فرهنگی استانداری لرستان با محوریت اقامه نماز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، شورای فرهنگی استانداری با محوریت اقامه نماز در دستگاه های اجرایی استان، شهرداری ها،  وضعیت نمازخانه ها و نحوه اجرایی برنامه های فرهنگی در سال جاری با حضور حجت الاسلام الاسلام والمسلمین چراغی در تاریخ یازدهم فروردین ماه برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان لرستان در شورای فرهنگی استانداری اظهار داشت: وضعیت اقامه نماز در ادارات و سازمان‌های دولتی نسبت به گذشته بهتر شده و فضا و امکانات لازم در اکثر ادارات برای اقامه نماز توسط انسان‌های علاقه‌مند فراهم شده است اما هنوز در سطح جامعه با رسیدن به نقطه مطلوب برای اقامه نماز فاصله داریم و اهمیت و جایگاه نماز در ادارات باید تبیین شود.

وی افزود: نماز یکی از مهم‌ترین اموری است که ضرورت آن همیشه احساس می‎شده اما این ضرورت امروز بیش از گذشته است و با اقامه نماز و بهره‌گیری از آثار معنوی آن می‎توانیم نظام خود را در برابر آسیب‌ها و خطرات مصون بداریم.

چراغی با بیان اینکه انسان باید سعی کند تا لذت‌های معنوی را فهمیده و در این راستا اهتمام ارزنده‌ای را داشته باشد، گفت: اگر به این امر مهم دست یابیم و رابطه‌ای عاشقانه را با خداوند منان برقرار کنیم سبب خواهد شد تا به مراتب والا و ارزنده‌ای برسیم.

وی نهادینه کردن فرهنگ اقامه نماز را مهم‌ترین هدف شورای اقامه نماز دانست و افزود: با برگزاری این نشست‌ها در پی دست‌یابی به این هدف و نهادینه کردن فرهنگ اقامه نماز هستیم.

شورای فرهنگی استانداری با محوریت اقامه نمازشورای فرهنگی استانداری با محوریت اقامه نماز

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا