اخبارتهران

شورای فرهنگی منطقه ۱۷ تهران با حضور قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، جلسه شورای فرهنگی منطقه ۱۷ تهران با حضور سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور،  نور محمد پور مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران، سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش اقامه نماز کشور، مدیر آموزش و پرورش و مسئولین سیاسی و اجتماعی منطقه ۱۷ در تاریخ اول خرداد ماه در محل ستاد  اقامه نماز استان تهران برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران ضمن تشکر و قدر دانی از برگزاری جلسه گفت: منطقه ۱۷ دارای مردمی مومن و دلسوز و قدردانی را در خود جای داده است و امور مساجد و اداره تبلیغات منطقه، امور فرهنگی و دینی یک محله را بر عهده دارند و ستاد اقامه نماز تفاهم نامه هایی را با آموزش و پرورش و سازمان تبلیغات جهت  ترویج نماز امضا کرده است.

وی در ادامه گفت: از جمله سفارسات حجت الاسلام و المسلمین قرائتی بحث آموزش و پرورش، جوانان و دانشگاه فرهنگیان است که بایستی محور هم فکری و هم اندیشی قرار داشته باشد.

نورمحمدپور افزود: منطقه ۱۷ با توجه با شاخص های خوبی را که در خود دارد قرار شد مبدا و حرکت ما برای سایر مناطق باشد و برای شرعو کار با هم فکری و هماهنگی متولیان اتاق فکری  برای برنامه ریزی های بعدی تشکیل شود.

وی در ادامه گفت: اداره تبلیغات اسلامی و امور مساجد منطقه نسبت به شناسایی و معرفی ۲ نفر روحانی جوان و خلاق که از لحاظ فن بیان و آشنا به منطقه برای یک دوره آموزشی معرفی شوند تا در دوره های ۱۰ روزه مرکز تخصصی نماز، آموزش های لازم را ببیند و از آنها به عنوان اساتید بومی منطقه در آموزش و پرورش و  مراکز فرهنگی برای ترویج نماز مورد استفاده قرار گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین الوندی  مدیر اداره تبلیغات منطقه ۱۷ گفت: کلید ورود به هر مدرسه مدیر مدرسه می باشد و ضرورت دارد مدیرانی را در مدارس داشته باشیم که به مسائل دینی و فرهنگی و حضور در نماز جماعت اول وقت نسبت به سایر همکاران خود تاثیر گزار باشد.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش کشور در ادامه گفت: از ابتکار عمل مدیر محترم استان در برگزاری این جلسه که با هدف تقویت نماز در مدارس منطقه ۱۷  می باشد، تشکر می کنم.

سرگزی افزود: این جلسه را به منزله اتاق فکر نماز در منطقه ۱۷ قلمداد کنید و جلساتی را به طور مستمر و منظم با دستور کار مشخص دنبال نمائید.

وی در ادامه گفت: ستاد اقامه نماز آمادگی دارد در تابستان سال جاری برای مدیران، معلمان و امامان جماعت مدارس دوره های نماز را برگزار کند تا فرهنگیان در سال تحصیل جدید امکان ارائه خدمات علمی و آموزشی را به دانش آموزان را بیابند.

وی افزود: در منطقه ۱۷ به گونه ای برنامه ریزی شود تا مسئولین محلی زمانی را برای حضور در مدارس اختصاص دهند و در صفوف نماز جماعت مدارس شرکت کنند و جلسات نماز مدارس را در خود مدارس برگزار نمایند .

در پایان جلسه قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور ضمن جمعبندی مطالب، در خصوص نحوه اجرای برنامه ها و تعامل با دستگاه های اجرایی نکاتی را ایراد کرد.

شورای فرهنگی منطقه 17شورای فرهنگی منطقه 17شورای فرهنگی منطقه 17شورای فرهنگی منطقه 17

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا