اخبارخراسان رضوی

نشست مدیر ستاد اقامه نماز با معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز استان نسبت به راه های موثر در اجرایی شدن آیین نامه دولت و مسائل دیگر با معاونت فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری و کارشناسان مربوطه، در روز یکشنبه نهم اردیبهشت ماه به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

در این جلسه پس از تبادل نظر و گفتگوهای مختلف مقررشد از نماز و شورای اقامه نماز فرمانداری ها سطح استان گزارشی تهیه گردد و در اولین فرصت آیین نامه ابلاغ شده از دولت، نامه وزیر کشور به ادارات کل و فرمانداری ها جهت پیگیری و اجرا ابلاغ گردد.

همچنین جمع بندی و ارزیابی ادارات کل در حوزه نماز به سازمان مدیریت و برنامه ریزی و معاونت استانداری ارسال تا در جشنواره شهیدرجایی به صورت یک محور مشخص سازمان های موفق مورد تقدیر قرار گیرند.

در بخش دیگری از این جلسه مطرح شد؛ شهرستان هایی که ادارات آن با تعداد اندکی فعالیت دارند با هماهنگی فرماندار و ستاد اقامه نماز استان و پس از تهیه لیست شهرستان ها جلسات متمرکز نماز و خانواده اجرایی گردد.

مقررشد به صورت هفتگی یا دوهفته یکبار با حضور معاونت استاندار و الویت مراکز علمی و آموزشی در نمازهای جماعت ادارات شرکت و با مدیران آن مراکز در راستای توسعه و ترویج فرهنگ نماز گفتگو کوتاهی صورت گیرد.

در ادامه تاکید شد که با برنامه ریزی و فراهم کردن مقدمات هرساله پس از اجلاس سراسری نماز و پیام مقام معظم رهبری جلسه اجلاس استانی برگزار و ضمن قرائت پیام و یادآوری نکات مهم از سوی استاندار به مدیران اجرایی، سازمان ها و افراد فعال که در طول سال فعالیت نمازی داشته اند مورد تقدیر قرار گیرند.

در پایان حجت الاسلام و المسلمین گنابادی نژاد معاونت فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی گفت: در این استان نماز و زیارت محوریت دارد باید همه تلاش کنیم علاوه بر موارد مطرح شده مسائلی همچون طرح راه روشن در قطارهای منتهی به مشهدالرضا، به موقع نگه داشتن وسایل نقلیه به هنگام نماز، برنامه ریزی جهت عدم پرواز هواپیما ها در زمان هایی که امکان قضا شدن نماز مسافرین خواهد بود و در نهایت بازدید از نمازخانه های هتل هایی که محوریت دارند با هدف تقدیر و در صورت امکان برگزاری نماز جماعت در آن مکان ها جهت پرسنل به جد نیز پیگیری شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا