اخبارقم

شورای اقامه نماز اداره کل میراث فرهنگی قم برگزار شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم: سرویس های بهداشتی مجتمع های خدمات رفاهی در محور قم اراک بهسازی خواهند شد/تامین گاز طبیعی مجتمع ها و سیستم های گرمایشی مساجد و نمازخانه های بین راهی در مراحل پایانی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، شورای اقامه نماز اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، عصر دوشنبه، دوم بهمن ماه، با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز برگزار شد.

شورای اقامه نماز اداره کل میراث فرهنگی قم برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه ضمن تقدیر از اقدامات دستگاه در حوزه مساجد و نمازخانه های مجمع های خدمات رفاهی گفت: با توجه به اینکه استان قم شاه راه ارتباطی هفده استان است خدمات دهی به زائرین و مسافرین شهر کریمه اهل بیت نیز می بایست در بالاترین سطح باشد.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور در ادامه آموزش ها در حوزه اقامه نماز را مورد تاکید کرد و گفت: آموزش ها، معرفت افزایی ها و بسترسازی ها می بایست به حدی برسد که هنگام شنیده شدن اذان، عبور و مرور در تمامی اماکن، خیابان ها و معابر به حداقل برسد.

وی در ادامه به اهتمام به امر نماز در بین کارکنان دستگاه ها اشاره و خاطر نشان کرد: نظر به توصیه مقام معظم رهبری و قانون ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز، بیست دقیقه برای نماز اول وقت کارکنان دستگاه ها در نظر گرفته شده است و بررسی ها نشان دهنده آن است که بازدهی کارکنانی که به اقامه نماز جماعت اول وقت اهتمام دارند بیش از دیگر کارکنان است.

حجت الاسلام عرب پور به تشریح پیام مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: نماز همچون روح برای بدن و همچون هوا در مقابل دیگر نیاز های انسان است.

شورای اقامه نماز اداره کل میراث فرهنگی قم برگزار شد

علیرضا ارجمندی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این جلسه از پیگیری ها در خصوص بهبود وضعیت خدمات دهی به زائرین ایام اربعین خبر داد و گفت: با پیگیری های انجام شده سرویس های بهداشتی مجتمع های خدمات رفاهی محور قم اراک بهسازی خواهند شد.

همچنین گفت: تامین گاز شهری یکی از امکاناتی که در این حوزه در اختیار مجتمع های خدمات رفاهی قرار گرفت که از این طریق سیستم گرمایش نمازخانه ها و آب گرم این اماکن بهبود خواهد یافت.

نظارت بر اماکن اقامه نماز در مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی، هتل ها، اماکن گردشگری و دیگر اماکن گردشگر پذیر از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا