اخبارمرکزی

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه شورای اقامه نماز اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان روز دوشنبه بیست و یکم خرداد ماه با حضور محمود مرادی مدیر کل، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان و سایر اعضاء در محل دفتر مدیر کل برگزار شد.

ابتدا رودبارانی ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری جلسه شورای اقامه نماز و دغدغه مدیر کل در خصوص ترویج فرهنگ نماز به ویزه نماز جماعت در دستگاه های اجرایی، گفت: ما باید موانع را در دستگاه های اجرایی برای برپایی نماز جماعت برطرف کرده و در سطح اداره بستر سازی مناسبی برای اقامه نماز داشته باشیم، چرا که وظیفه اصلی ما در دین اسلام، اقامه نماز است.

وی افزود: اگر در دستگاه های اجرایی استان، مدیر و معاونین در نماز جماعت شرکت داشته باشند، زمینه حضور بقیه کارکنان نیز فراهم و باعث تشویق آنها به حضور در اقامه نماز اول می شود.

رودبارانی در ادامه جلسه شورای اقامه نماز میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، گفت: ما باید علاوه بر فراهم سازی شریط ظاهری نماز، به شرایط باطنی، که همان سیرت نماز است، توجه داشته باشیم، یعنی وقتی نماز را اقامه می کنیم این نماز همکاران را به سمت و سوی احکام، آداب و اسرار نماز نیز سوق دهد.

سپس مرادی ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به حاضرین، آمادگی کامل خود را برای اجرای برنامه های مصوب سال ۱۴۰۳ توسعه و ترویج فرهنگ غنی نماز با همکاری ستاد اقامه نماز استان در سطح اداره کل اعلام کرد.

وی در ادامه به اعضاء شورای اقامه نماز اداره کل تاکید کرد: دستورالعمل ها و آئین نامه ها و مصوبات جلسه شورای اقامه نماز را با جدیت پیگیری کنند و در پیشبرد اهداف والای نماز و تشویق همکاران به شرکت در اقامه نماز جماعت، برنامه ریزی کنند.

در ادامه اعضاء شورای اقامه نماز اداره کل نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص توسعه و ترویج فرهنگ غنی نماز بیان و به تبادل نظر پرداختند.

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا