اخباراصفهان

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان دهاقان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان: فرهنگ سازی و ترویج اقامه نماز در جامعه باید در اولویت تمامی دستگاه ها باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان دهاقان با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، علی جمشیدیان فرماندار شهرستان دهاقان، حجت الاسلام والمسلمین آب روشن دبیر ستاد اقامه نماز دهاقان و اعضای شورای اقامه نماز شهرستان روز چهارشنبه ۱۲ بهمن ماه در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین آب روشن به بیان گزارشی از عملکرد ستاد اقامه نماز شهرستان پرداخت و بیان داشت: ستاد اقامه نماز شهرستان در راستای ترویج فرهنگ امر نماز در سطح شهرستان با همکاری فرمانداری اموری را انجام داده است و ادامه دادن این امور نیازمند به همکاری دستگاه های اجرای است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان به اهمیت فرهنگ سازی اشاره داشت و گفت: فرهنگ سازی و ترویج اقامه نماز مختص به زمان، مکان و شخص خاصی نمی باشد لذا برای اجرای این امر در جامعه، اماکن عمومی، ادارات، مدارس و دانشگاه ها و غیره تمامی دستگاه ها موظف به همکاری هستند.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر به جذب جوانان به مساجد اشاره کرد و گفت: رفع مشکلات موجود به ‌ویژه در فضای مساجد و نمازخانه ها یکی از اموری است که موجب جذب جوانان و نوجوانان به امر نماز و مساجد می شود لذا این امر را نیز در اولویت های خود قرار دهید.

وی به وظایف دستگاه ها پرداخت و اظهار کرد: عدم برگزاری جلسات در وقت نماز، شرکت فعال مدیران در نماز جماعت، تهیه محتوا و استفاده از ظرفیت فضای مجازی و تبلیغات محیطی، پیگیری ثبت فعالیت های نماز ادارات در سامانه سجاده و برنامه ریزی جهت برگزاری اجلاس نماز شهرستان از جمله وظایف دستگاه ها می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر ایجاد کار گروه (خیریه) با محوریت نذر فرهنگی در راستای تشویق کودکان و نوجوانان به نماز و مساجد را یکی از وظایف اصلی ادارات دانست و اجرای این امر را از اهم برشمرد.

در پایان جمشیدیان فرماندار شهرستان دهاقان مواردی را به عنوان مصوبات جلسه اعلام نمود که برگزاری اجلاس نماز شهرستان در اسفند ماه به همراه اجرای مسابقات و برنامه ریزی برای برگزاری جشن تکلیف دانش آموزای در دهه فجر انقلاب اسلامی را می توان از اهم آنان برشمرد.

شورای اقامه نماز شهرستان دهاقان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا