اخبارسمنان

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان دامغان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سمنان، در روز ۱۰ خرداد ۱۴۰۲، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان دامغان با حضور حجت الاسلام و المسملین شمس الدین، مدیر ستاد اقامه نماز استان، مهدی بندرآبادی، فرماندار و حجت الاسلام رستمیان، امام جمعه برگزار شد.

در این جلسه که مدیران دستگاه های اجرایی هم حضور داشتند، به ارائه گزارش عملکرد خود در حوزه نماز پرداختند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دامغان، گزارش اقامه نماز مدارس در سال تحصیلی گذشته عنوان کرد که وضعیت مطلوبی داشت.

شمس الدین ضمن تقدیر و تشکر از امام جمعه بیان کرد: حجت الاسلام رستمیان در طول هفته یک روز را در مدارس به جای مساجد اقامه نماز می کنند و این امر بسیار شایسته است و برای دانش آموزان بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

رستمیان ضمن بیان حدیثی از امام رضا علیه السلام در مورد نماز سخنانی را ایراد کرد و گفت: بحث مدارس و دانش آموزان برای ما اهمیت ویژه ای دارد و به همین دلیل بخشی از زمان را به آن ها اختصاص می دهیم تا بتوانید به کمک خدا تاثیرگذاری خوبی داشته باشیم.

وی افزود: یکی از راهکارهای مهم در کاهش آسیب های اجتماعی توجه به نماز است و توقع می رود تمام مدیران دست به دست هم دهند تا در برپایی هرچه باشکوه تر نماز در مدارس، مساجد و ادارات گامی برداشته شود.

در این جلسه تصویب شد سه نمازخانه در سه مدرسه در مناطق کم برخوردار تجهیز شوند، پیگیری و رسیدگی به یکی از مساجد بین راهی در روستای جزن و یکی از مساجد در قدرت آباد انجام شود.

همچنین مصوب شد با توجه به اینکه دامغان میزبان زائران امام رضا علیه اسلام است، اقامه نماز در اماکن عمومی مثل بوستان ها با شکوه تر از قبل برگزار شود و ملزومات این برنامه با همکاری سپاه تامین شود.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان دامغان برگزار شد جلسه شورای اقامه نماز شهرستان دامغان برگزار شد جلسه شورای اقامه نماز شهرستان دامغان برگزار شد جلسه شورای اقامه نماز شهرستان دامغان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا