آذربایجان شرقیاخبار

اگر به حقیقت نماز پی ببریم قطعا برای رسیدن وقت نماز بی قراری می کنیم

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، سخنرانی حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان در دار القرآن نور الزهرا آموزش و پرورش ناحیه یک تبریز، روز یکشنبه بیست و هفتم اسفند ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان و نزول قرآن در این ماه مبارک، گفت: در فضیلت این ماه همین بس که در آن کتاب راهنما و برنامه سعادت بشر نازل شده است، هر کس می خواهد در این دنیا و آخرت سعادتمند شود چاره ای جز رجوع و عمل به فرامین قرآن کریم ندارد.

وی با بیان یکی از راهکارهای مهم این کتاب برای آرامش و سعادت مندی، افزود: در این دنیا همه دنبال آرامش هستند ولی بیشتر مردم راه رسیدن به این آرامش را بلد نیستند، بعضی ها آرامش را در مال دنیا، مسافرت، تفریح و خوردن می دانند، در حالی که خداوند در کتاب راهنمای بشریت تنها راه آرامش را یاد خودش بیان می کند و می فرماید: “أَلَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ” آگاه باشید، تنها با یاد خدا دلها آرامش می‌یابد.

وی با بیان مصادیق یاد خداوند متعال، ادامه داد: یکی از مصادیق یاد خداوند متعال نماز است، که اگر به حقیقت این امر بزرگ پی ببریم قطعا برای رسیدن وقت نماز بی قراری می کنیم.

وی با اشاره به آیات یک الی چهار سوره مبارکه انفال تصریح کرد: خداوند متعال حفظ و اقامه نماز را از صفات مومنین و متقیان دانسته و در سوره انفال می فرماید: مؤمنان تنها کسانی هستند که هر وقت نام خدا برده شود دلهاشان ترسان می گردد، و هنگامی که آیات او بر آنها خوانده می شود ایمانشان افزون می گردد و تنها بر پروردگارشان توکل دارند.آنها که نماز را بر پا می دارند و از آنچه به آنها روزی داده ایم انفاق می کنند.

وی با اشاره به آیات ۴۲ و ۴۳ سوره مبارکه مدثر خاطر نشان کرد: قرآن علت اهل جهنم شدن بضی از انسان ها عدم توجه به نماز می داند و می فرماید: مَا سَلَکَکُمْ فِی سَقَرَ، قَالُوا لَمْ نَکُ مِنَ الْمُصَلِّینَ، می‌گویند: چه چیز شما را به دوزخ وارد ساخت؟ می گویند: ما از نمازگزاران نبودیم، پس ما باید در کنا قرآن برای اقامه نماز که دستور ماکد قرآن است اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

سخنرانی آقاجانی در دارالقرآن نور الزهرا تبریز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا