اخبارمازندران

مساجد تربیت کننده مدافع برای دین و انقلاب

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز مازندران، اولین گردهمایی ارکان مسجد شهرستان نکا با حضور مرتضی رمضانی فرماندار نکا و غلامی رئیس عقیدتی سیاسی فراجا استان مازندران و با همراهی نمایندگان هیئات امنا، مدیران کانون فرهنگی و هنری و ائمه جماعات مساجد و همچنین فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج در آستانه ماه مبارک رمضان در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا برگزار شد.

فرماندار نکا در این مراسم مسجد را مهم‌ترین پایگاه و کانون جهاد تبیین دانست و با تاکید بر لزوم بیان حقیقت‌ها و واقعیت‌های جامعه خاطرنشان کرد: مسجد تنها یک مکان مذهبی برای عبادت نیست، بلکه پایگاهی است تا بسیاری از مسائل در آن مطرح شود. مساجد هم ظرفیت‌های مذهبی دارند و هم مکانی هستند تا فعالیت‌های فرهنگی و تبیینی در آن صورت پذیرد و نخ تسبیح این اقدام ائمه جماعات و هیئات امنا هستند.

وی تاکید کرد: از مهم‌ترین مسئولیت‌های سخنرانان، در مراسم‌های ماه مبارک رمضان، تبیین دستاوردهای نظام اسلامی و بیان خدمات انقلاب است که امروز بر همه ما واجب است با شرح این اقدامات و خدمات از نظام اسلامی حمایت کرده و فرامین رهبری را اجرا کنیم.

رمضانی افزود: در صدر اسلام نیز از مساجد به عنوان محلی برای حل مسائل و مشکلات جامعه زمان استفاده می‌شد و پیامبر اسلام مسجد را مامن و ماوای مردم قرار می‌داد.

فرماندار افزود: ائمه جماعت نقش بسزایی در گرایش مردم به‌خصوص جوانان به سمت مساجد دارند و باید فضا را برای حضور همه مردم به‌ویژه جوانان در مساجد مهیا کنند‌.

نماینده عالی دولت تاکید کرد: این‌که فقط افراد مذهبی در مساجد حاضر شوند، کافی نیست و هنر ما این است که با ابتکار و خلاقیت بستر را برای حضور همه اقشار در مساجد مهیا کنیم.

وی همچنین از مسجد به عنوان مکانی برای تربیت افراد یاد کرد و گفت: مسجد بهترین تربیت کننده برای مدافع دین است و بسیاری از شهدای ما نیز به‌واسطه حضور در مساجد و بهره‌مندی از فضای آن به درجه‌های اعلا رسیدند.

مرتضی رمضانی ادامه داد: نقش مساجد در پرورش نیروهای متعهد، مومن و انقلابی بسیار پررنگ‌تر از دستگاه‌های دیگر مانند دستگاه‌های دولتی است اما شاهدیم که بسیاری از انسان‌های تاثیرگذار رشد خود را از مساجد آغاز کردند.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری دیدارهای مردمی فرماندار در مساجد شهرستان خاطرنشان کرد: امروز دیدارها و ملاقات مردمی خود را به مساجد شهرستان کشاندیم تا به همه نشان دهیم که مسجد بهترین مکان برای حل مشکلات مردم است و مردم بدانند اتحاد، وحدت و همدلی نتیجه حضور در مساجد است.

رمضانی در بخش پایانی سخنان خود، خطاب به ائمه جماعات مساجد گفت: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای ایجاد وحدت و همدلی در میان مردم است و باید از برکات و فیوضات این ماه بهره برد.

مساجد تربیت کننده مدافع برای دین و انقلاب

مساجد تربیت کننده مدافع برای دین و انقلاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا