اخبارمرکزی

توسعه و ترویج فرهنگ نماز با احداث نمازخانه های بین راهی

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، روز چهارشنبه دوم اسفند ماه، مهرداد جهانی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، با اشاره به اهمیت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز و ارائه خدمات حداکثری به کاربران جاده ای در گفتگویی، از شروع عملیات احداث یک باب نمازخانه بین راهی در محور دلیجان – اصفهان، در محدوده روستای رباط ترک خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی، افزود: پیش‌بینی اولیه برای ساخت و بهره‌برداری از این نمازخانه برابر با ۴۷ میلیارد ریال برآورد شده که از محل اعتبارات ملی تأمین خواهد شد.

جهانی افزود: زیر بنای ساختمان نمازخانه برابر با ۱۴۰ مترمربع با محوطه‌ای به مساحت ۱۸۶ مترمربع توسط مهندسین این اداره کل بر اساس طرح یکپارچه در سراسر کشور طراحی شده و اکنون در مرحله اجرای فونداسیون است.

وی گفت: عملیات اجرایی نمازخانه بین راهی رباط ترک در محور دلیجان به اصفهان، بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده در سال ۱۳۹۹ فی مابین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و ستاد اقامه نماز کشور و تأکید ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به صورت متمرکز همزمان با سی امین اجلاس سراسری نماز در کشور شروع شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در ادامه بیان کرد: نمازخانه‌های بین راهی با هدف توسعه مراکز عبادی، خدماتی و رفاهی در محورهای شریانی استان، افزایش سطح ایمنی تردد کاربران جاده‌ای و کاهش حوادث جاده‌ای با طراحی یکپارچه و بهره‌گیری از نقوش معماری ایرانی و اسلامی، مکان یابی مناسب با توجه به سطح نیاز در راه‌های شریانی و در نظر گرفتن استانداردهای لازم برای استفاده توان خواهان و معلولین احداث می‌شود.

به گفته جهانی نمازخانه بین راهی قیطانیه در محور قدیم ساوه – همدان نیز در راستای اجرای این طرح ملی در سال ۱۴۰۰ همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر افتتاح تکمیل و مورد بهره‌برداری کاربران جاده‌ای قرار گرفت.

دو فضای مجزای نمازخانه برای خواهران و برادران، سرویس های بهداشتی ویژه بانوان و آقایان و یک باب فروشگاه، اجزای اصلی این نمازخانه‌های بین راهی است که تعداد ۴۰ باب از این نمازخانه‌ها به صورت هم زمان در راه‌ های سراسر کشور در حال اجرا است.

منبع خبر: خبرگزاری شبستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا