اخباراصفهان

شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش اصفهان

مدیرکل آموزش و پرورش: فرایند حضور دانش آموزان استان اصفهان در مساجد همجوار مدارس تسهیل شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان روز یکشنبه بیست و یکم آبان ماه در سالن جلسات این اداره برگزار شد.

جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز آموزش و پرورش با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، محمدرضا ابراهیمی مدیرکل آموزش و پرورش، نم نبات معاون پژوهشی و فرهنگی آموزش و پرورش، چیناوی دبیر ستاد اقامه نماز و اعضای شورای اقامه نماز اداره برگزار شد.

چیناوی به بیان گزارشی از فعالیت های انجام شده در سال جدید پرداخت و بیان داشت: رتبه بندی مدارس در مبحث نماز، برگزاری طرح مبین به صورت قطبی در نواحی مختلف آموزش و پرورش، برنامه ریزی جهت حضور دانش آموزان در نماز جمعه و اقامه نماز وحدت از هفته آینده، زنگ نماز و بررسی بخشنامه ۳۰ دقیقه زنگ نماز از اهم اموری است که همزمان با بازگشایی مدارس اتفاق افتاده است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان بیان داشت: امسال با توجه به عنوان اجلاس کشوری، اجلاس استان به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود و با توجه به اینکه در شورای اقامه نماز استان مصوب گردید که این اجلاس در آذر ماه برنامه ریزی و برگزار شود لذا دستور فرمایید جلسات کمیته ها پیرامون اجلاس استانی برگزار و برنامه ریزی دقیق پیرامون این مسأله صورت گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر به تبلیغ چهره به چهره اشاره داشت و گفت: با توجه به کمبود روحانی در مدارس طرحی با عنوان تبلیغ چهره به چهره در مدارس حوزه های علمیه را اندازی نموده ایم که از این طریق روحانیون و طلاب جوان را جهت حضور در مدارس تشویق و ترغیب نماییم و به لطف الهی با استقبال خوبی مواجه شده ایم.

وی برگزاری دوره های آموزشی ویژه مدارس غیر انتفاعی را پیگیری کرد و بیان داشت: یک دوره آموزشی طرح نیک فقط برگزار شده است و باید دوره های آموزشی طرح مبین و آموزش معلمان سوم ابتدائی دختران و هشتم پسران و… نیز برگزار شود و این امر را جزء مصوبات جلسه جهت پیگیری و اجرا ذکر کنید.

مدیر ستاد اقامه نماز استان از طرح رتبه بندی مدارس استقبال نمود و بیان کرد: طبق گفته استاندار در اجلاس استانی از مدارس برتر که در امر نماز فعالیت هایی خوبی داشته اند تقدیر و تشکر می شود لذا ستاد اقامه نماز نیز در جهت تجهیز نمازخانه ها آمادگی خود را اعلام میکند تا امر نماز به نحو احسنت در مدارس اجرا شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار داشت: موضوع اقامه نماز در مدارس مسئله بسیار حائز اهمیتی است و در این زمینه می‌بایست بازدیدها از واحدهای آموزشی به‌ صورت مستمر ادامه داشته باشد و رتبه‌ بندی از جهت کیفیت برگزاری این مراسم معنوی صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: این ایراد به همه ما وارد است که در زمینه اقامه نماز جماعت کم‌کاری کرده‌ایم و اگر در سال‌ها و دهه‌ های گذشته به موضوع نماز جماعت به‌ صورت جدی پرداخته بودیم، دچار چالش‌ های امروز نبودیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: یکی از فاکتورهای اصلی در ارزیابی مدیران و همچنین عزل و نصب مدیران موضوع توجه به اقامه نماز جماعت در مدارس باشد چرا که معتقدیم اثرگذاری تربیتی این موضوع بسیار قابل‌ توجه است.

وی در خصوص اهتمام تمامی مدارس به موضوع برپایی نماز جماعت بیان داشت: در مدارس غیردولتی نیز موضوع اقامه نماز جماعت دانش‌آموزان باید در دستور کار باشد.

ابراهیمی تصریح کرد: طرح‌های تشویقی و ارزیابی حضور کارکنان با رویکرد اقناعی باید در دستور کار باشد و توجه ویژه به نماز جماعت در حوزه ستادی به‌ عنوان یکی از اولویت‌ ها در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: حضور دانش‌آموزان مدارسی که در جوار مساجد قرار دارند باید تسهیل شود و ارتباط مسجد و مدرسه تقویت شود.

شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز آموزش و پرورش اصفهان

شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز آموزش و پرورش اصفهان

شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز آموزش و پرورش اصفهان

شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز آموزش و پرورش اصفهان

شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز آموزش و پرورش اصفهان

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا