اخبارمازندران

لزوم توسعه و ترویج فرهنگ نماز با تولید محتوا بین اقشار مختلف

باقری با تاکید بر لزوم توسعه و ترویج فرهنگ نماز با تولید محتوا برای اقشار مختلف در نکا گفت: تبلیغ و ترویج نماز، آموزش محتوایی نماز و آشنایی نسل جوان با نماز از اهم برنامه های ما در ستاد اقامه نماز نکاست.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران به نقل از خبرگزاری شبستان، مصطفی باقری دبیر ستاد اقامه نماز نکا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از استان‌ مازندران اظهار کرد: در سال گذشته، ۴ جلسه شورای اقامه نماز در شهرستان نکا برگزار و ۲۳ مصوبه داشتیم که ۲۲ مصوبه اجرایی شد.

وی افزود: یک پیش اجلاسیه نماز و تجلیل از فعالان در امر نماز و ۲ جلسه ستاد خدمات سفر با ۱۳ مصوبه برگزار شد و همچنین ۲۶ مورد بازدید از وضعیت نماز ادارات برگزار و ۱۷ مورد هم شرکت در نماز ظهر و عصر اجرایی شد.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان نکا خاطرنشان کرد: بازدید از وضعیت نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی مساجد بین راهی، اماکن مقدس و امامزاده ها، هتل میلاد، پارک قرمرض، ساحل دریا، پمپ بنزین ها و اقامتگاههای و اردوگاه شهدای ارتش با حضور نمایندگانی از شهرداری، تبلیغات، اوقاف، نفت، گردشگری در چندین نوبت انجام و ضعف های موجود از طریق دستگاههای مربوطه پیگیری شد.

باقری گفت: نکا دارای ۴۷ مسجد و حسینیه شهری است که در چهار مسجد صاحب الزمان(عج)، مسجد جامع، مسجد الرسول(ص) و مسجد توفیق نماز صبح اقامه می شود و همچنین نماز ظهر در شش مسجد مسجد صاحب الزمان(عج) مسجد جامع، مسجد توفیق، امام حسن مجتبی(ع)، مسجد الرسول(ص) و مسجد سجادیه اقامه می شود.

باقری از برنامه های مهم سال ۱۴۰۲ را شیوه های دعوت به نماز در ادارات، برپایی ششمین اجلاسیه نماز شهرستانی و تجلیل از فعالان در امر نماز، تشکیل جلسات شورای اقامه نماز شهرستان،

ارزیابی تشکیل شورای اقامه نماز در ادارات و مدرسه و برنامه ریزی حضور فرماندار و امام جمعه به همراه اعضای شورای اقامه نماز در مدارس با همکاری آموزش و پروش عنوان کرد.

باقری گفت: اجرای طرح “خانواده مطهر” برای برخی از ادارات، طرح ” نیک” در مهدکودک ها و جشن عبادت برای دانش آموزان دختر و پسر در سن تکلیف با همکاری آموزش و پرورش، مسابقات نماز در بین کارکنان و دانش آموزان، نشست تخصصی نماز در دانشگاهها و بازدید از وضعیت نماز ادارات و شرکت در نماز ظهر و عصر در ادارات، ارزیابی حضور فعال مدیران در نماز جمعه و تکمیل اطلاعات نماز ادارات در سامانه سجاده را از دیگر برنامه های سال جاری اعلام کرد.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان نکا یادآور شد: در دهه فرهنگی ترویج معارف نماز در سال ۱۴۰۲، برگزاری جلسه شورای اقامه نماز، تجلیل از فعالان در امر نماز و نشست ائمه جماعت مساجد شهر بمناسبت روز جهانی مسجد، شرکت در اقامه نماز جماعت در برخی از ادارات از برنامه های مهم این دهه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا