فارس

دوره آموزشی توسعه و ترویج فرهنگ نماز در ادارات شهرستان آباده برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ بیستم آذرماه، دوره آموزشی توسعه و ترویج فرهنگ نماز با حضور حجت الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس و مدیران و رؤسای ادارات شهرستان آباده در محل سالن همایش های ناحیه مقاومت سپاه آباده برگزار شد.

در ادامه سلسله برنامه های آموزشی ستاد اقامه نماز استان فارس ویژه ادارات و مسئولین شهرستان، این هفته حجت الاسلام سقاچی طی سفری به آباده با رؤسای ادارات و مسئولین شهرستان آباده دیدار کرد.

وی در جمع مدیران و رؤسای ادارات گفت: در این عصر و زمان، هر کسی در هر مقامی که قرار می‌گیرد، صاحب مکنت است یعنی تأثیرگذار است و مقام دارد و می‌تواند خدمت کند. وقتی خدای متعال به کسی مکنت داد یعنی در مقام و مسئولیتی قرار گرفت طبق آیه شریفه الذین ان مکناهم فی الارض یعنی وقتی کسی بر مسند مسئولیت و حکومت قرار گرفت باید نسبت به اقامه نماز و امر احیای نماز کوشا باشد یعنی اینکه خدا به شما مکنت و مسئولیت داد پس ای کسی که ریاست و مسئولیت به عهده گرفته‌ای وظیفه شما اقامه نماز است. امروز وظیفه همه مسئولین در نظام جمهوری اسلامی اقامه نماز است.

وی همچنین افزود: این خودکار و قلمی که در دست شماست، مکنت شماست، یعنی می‌توانید امر کنید به اقامه نماز. اقامه نماز صرف خواندن نماز نیست بلکه برپایی و احیای نماز است. امروز مدیر در جامعه اسلامی فقط وظیفه اش نماز خواندن نیست، این وظیفه ذاتی انسان است اما وظیفه شرعی و تکلیف دینی مدیر، اینست که امر نماز را برپا کند. در اداره ای که مدیر به نماز اهمیت ندهد، قطعا کارمند هم به نماز اهمیت نمی‌دهد.

خاطرنشان می‌شود بر اساس برنامه های مصوب آموزشی سال ۱۴۰۲ استان فارس، دوره آموزشی توسعه و ترویج فرهنگ نماز در تمامی ادارات و نهاد های استان فارس با همکاری ستاد اقامه نماز برگزار می‌شود.

در پایان ولی پور دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان آباده گزارشی از برنامه نماز ادارات در شهرستان آباده بیان کرد.

توسعه و ترویج فرهنگ نماز فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا