فارس

دوره نمازشناسی، توسعه و ترویج فرهنگ نماز در مدارس ناحیه ۴ شیراز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ سیزدهم آذرماه، دوره نمازشناسی، توسعه و ترویج فرهنگ نماز با حضور کاظمی از اساتید مرکز تخصصی نماز قم در محل سالن اجتماعات امام رضا کانون سمیه برگزار شد.

کاظمی از اساتید مرکز تخصصی نماز قم طی سفری چهار روزه به شیراز با تدوین جدول آموزشی مدون به برگزاری دوره های آموزشی نمازشناسی ویژه مدیران، معاونان مدارس و دانش آموزان پرداخت.

پس از تهیه، تدوین و تنظیم جدول آموزشی مصوب، حسب نیازها با همکاری مرکز تخصصی نماز قم استاد کاظمی به شیراز سفر کرد و در جمع دانش آموزان، مدیران و روحانیون طرح امین حضور یافت و به گفتگو و ارائه مطالب مفیدی پرداخت.

یکی از برنامه های دوره نمازشناسی، توسعه و ترویج فرهنگ نماز، برگزاری دوره توانمند سازی و پاسخگویی به شبهات دینی بود.

وی در جمع با شکوه مدیران و معلمان و روحانیون طرح امین، به بیان مطالب و راهکارهای ارتباط موثر با قشر جوان و دانش آموزان پرداخت.

کاظمی با بیان اینکه قشر امروز جامعه ما، خاصه دانش آموزان، هم حساس و هم پرسشگر شده اند، مدیران را توصیه مؤکد و اکید به مطالعه کرد. با توجه به گستردگی و بستر باز فضای مجازی، امروز دانش آموزان، هر مطلبی را نمی‌پذیرند. لذا باید معلم سواد رسانه ای داشته باشد. اینکه امروز معلم به صورت قهری با دانش آموز برخورد کند، قطعا نمی‌تواند ارتباطی موثر و مفید داشته باشد. فرزندان ما امروز پرسشگر و مطالبه گر شده اند، پس معلم باید به ابزار سواد و سعه صدر و تحمل مجهز باشد.

وی بهترین راه ارتباط با دانش آموزان را الفت، مهربانی و آرامش بیان کرد. شایان ذکر است کاظمی هر فصل به طور متوسط طی یک دوره چهار روزه به شیراز سفر می‌کند و در بین دانش آموزان، مدیران و معلمان حضور و با آنان به گفتگو می‌پردازد.

توسعه و ترویج فرهنگ نماز فارس توسعه و ترویج فرهنگ نماز فارس توسعه و ترویج فرهنگ نماز فارس

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا