اخبارحوزه ریاستمدیریت روابط عمومی و اطلاع رسانیمعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابیمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

قائم مقام ستاد اقامه نماز با تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) دیدار و گفتگو کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، با هدف تشریح فعالیتهای ستاد اقامه نماز و اجرای مشترک برنامه های آموزشی نماز، سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز به همراه منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش، سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی نظارت و ارزیابی و حامد صالحی مدیر روابط عمومی ستاد اقامه نماز، با حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در روز سه شنبه، ۱۵ آذرماه دیدار و گفتگو کرد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی در خصوص فعالیتهای فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز، گفت: خوشبختانه در تولید کتاب با وجود کاستی های موجود بالغ بر ۴۰۰ جلد کتاب از طریق انتشارات ستاد اقامه نماز منتشر شده است.

سید احمد زرهانی با اشاره به ضرورت فعالیت در حوزه کودک، افزود: نرم افزار و کتاب با موضوعات دینی و با استفاده از روش های نوین در حوزه کودک و نوجوان کمبود وجود دارد.

وی در ادامه یادآور شد: ستاد اقامه نماز دوره های آموزشی ویژه دستگاه های اجرایی در سطح کشور با تدوین عناوین و سرفصل های آموزشی برگزار می کند و در این میان توسط مرکز تخصصی نماز و مهدویت با اجرای برنامه های آموزشی دوره های کوتاه مدت، اعزام اساتید و پژوهش ها و مقالات علمی انجام شده است.

زرهانی با تاکید بر اینکه تبلیغات دینی نباید باعث بروز دافعه شود، خاطرنشان کرد: از برنامه های مهم ستاد اقامه نماز برگزاری دوره آموزش ائمه جماعت مدارس در کشور با برگزاری جلسات متعدد و با حضور حجت الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ضمن تقدیر از فعالیتهای ستاد اقامه نماز، فعالیت در حوزه نماز را ارزشمند برشمرد و گفت: کم توجهی به امر نماز گسستی را در بین نسل جدید ایجاد کرده است که امروز شاهد آن هستیم.

وی افزود: آموزش نماز و درستخوانی نماز را از سنین کودکی باید به فرزندان آموخت و با توجه به نگاه مقام معظم رهبری، در آموزش و پرورش باید به صورت ویژه سرمایه گذاری شود.

حجت الاسلام قاضی عسگر اظهار کرد: در کشورهای عربی برای قرآن و نماز جاذبه ایجاد می کنند، باید تلاش شود در حوزه قرائت و لحن قرآن و نماز جاذبه ایجاد کرد تا نسل نو نسبت آن تمایل نشان دهند.

وی تاکید کرد: فعالیتهای پژوهشی در حوزه نماز به نحوی صورت پذیرد که با استعداد و ضریب هوشی که نوجوانان و جوانان از آن برخوردار هستند، توسعه این فریضه الهی را در بین آنها شاهد باشیم.

تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با تاکید بر اهمیت دادن به مستحبات و نوافل گفت: ترویج اقامه نماز در اول وقت، توجه ویژه به سبک نمازخواندن، احکام نماز و اسرار نماز در ترویج اقامه نماز موثر است.

قاضی عسگر استفاده از نویسندگان مطرح جهت ارائه کتب نمازی کودکان و فعالیت در جهت ایجاد آثار فاخر نمایشی جهت بازدهی بیشتر را مهم قلمداد کرد.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از فعالیتهای جانبی نماز و ارائه احکام مرتبط با زندگی روز مره اقشار مختلف جامعه، موجب از بین رفتن کاستی موجود در امور معنوی خواهد شد.

حجت الاسلام قاضی عسگر با اشاره به برگزاری برنامه های آموزشی ، اخلاقی، معنوی، تفسیر قرآن در حرم، تصریح کرد: توجه به مهره های مفقود در جامعه مانند صحیفه سجادیه، نهج البلاغه، تفسیر قرآن، ادعیه ماثوره به عنوان مکتب تربیتی ما را در مسیر نشر معارف دینی کمک خواهد کرد.

وی در پایان آمادگی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) را جهت اجرای مشترک برنامه های حوزه نماز و مهدویت اعلام کرد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز با تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) دیدار و گفتگو قائم مقام ستاد اقامه نماز با تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) دیدار و گفتگو قائم مقام ستاد اقامه نماز با تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) دیدار و گفتگو قائم مقام ستاد اقامه نماز با تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) دیدار و گفتگو قائم مقام ستاد اقامه نماز با تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) دیدار و گفتگو قائم مقام ستاد اقامه نماز با تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) دیدار و گفتگو قائم مقام ستاد اقامه نماز با تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) دیدار و گفتگو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا