اخبار

دیدار مسئول امور اساتید مراکز تخصصی حوزه علمیه قم با مدیر مرکز تخصصی نماز و مهدویت

به گزارش روابط عمومی مرکز تخصصی نماز، روز یکشنبه ۴ دی ماه، حجت الاسلام والمسلمین اعتمادی مسئول امور اساتید مراکز تخصصی حوزه علمیه قم، با حضور در مرکز تخصصی نماز با  مدیر مرکز دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام والمسلمین کلباسی، در ابتدای این دیدار، ضمن گزارش اجمالی از فعالیت واحد آموزش مرکز تخصصی نماز گفت: مراکز تخصصی پاسخگوی نیازهای فکری و اعتقادی مردم و جامعه در داخل و خارج کشور هستند.

وی با اشاره به اهمیت بحث های اعتقادی و کلامی افزود: حقیقت این است که فقه نیز وامدار مباحث کلامی و عقیدتی است چنانچه مبانی اعتقادی دچار مشکل باشد، فقه نیز زمینه پذیرش و توسعه خود را از دست می‌دهد. از این رو اگر عمده سرمایه معنوی و علمی  حوزه صرف فقه به معنای اخص شود نتیجه این می‌شود که عقاید مردم دچار آسیب شده و جایگاه فقه نیز در جامعه تنزل می‌یابد. از مجموع ۶۲۳۶ آیه قرآن حدود پانصد آیه قرآن فقهی است اما بقیه آیات عقیدتی و اخلاقی و…. است.

مدیر مرکز تخصصی نماز در پایان ضمن بیان فعالیت های سالهای اخیر حوزه علمیه خاطر نشان کرد: بحمدالله مدیریت حوزه های علمیه بسیار هوشمند و خوشفکر هستند و برنامه‌های ایشان می تواند سازمان حوزه را متکامل کرده و توسعه دهد تا کنون نیز گامهای خوبی برداشته شده است.

در ادامه مسئول امور اساتید مراکز تخصصی حوزه علمیه قم، ضمن تشکر از فعالیت آموزشی مرکزتخصصی نماز گفت: یکی از مراکزی که در امور آموزشی و پژوهشی پیشرو بوده و بیشترین تعامل و ارتباط را با مرکز مدیریت حوزه علمیه دارد، مرکز تخصصی نماز و مهدویت است.

حجت الاسلام اعتمادی افزود: در سامانه جدید و تصمیم گیری مدیریت مراکز تخصصی تصمیم بر آن شده است که تفاوتی بین اساتید سطوح عالی و مراکز تخصصی نباشد و امیدواریم که در آینده حمایت هایی از اساتید مراکز تخصصی صورت بگیرد.

وی با اشاره به توجه ویژه مرکز مدیریت حوزه علمیه به مراکز تخصصی، خاطر نشان کرد: تاکید معاونت آموزش حوزه بر این است که مراکز تخصصی باید در جایگاه مناسب خود در سطوح عالی حوزه باشند. و  اساتید مراکز تخصصی نیز در رتبه شایسته خود باشند؛ از جمله اعضای گروه علمی تربیتی مراکز که احکام آنان پس از تصویب در کمیسیون های تخصصی به تایید شخص آیت الله اعرافی می رسد.

وی در پایان اظهار داشت: بنا داریم برای اولین بار اجلاسیه ای برای گروه های علمی تربیتی مراکز تخصصی قم برگزار کنیم.

در پایان احکام صادره اعضای گروه علمی تربیتی مرکز تخصصی نماز و مهدویت تحویل مدیر مرکز گردید.

دیدار مسئول امور اساتید مراکز تخصصی حوزه علمیه قم با مدیر مرکز تخصصی نماز و مهدویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا