اخبارگلستان

دیدار رئیس ستاد اقامه نماز کشور و نماینده ولی فقیه و استاندار گلستان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، در حاشیه سفر رئیس ستاد اقامه نماز کشور به استان مازندران، حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ضمن حضور در استان گلستان در روز یکشنبه ۲۵ دی ماه، با آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه گرگان و علی محمد زنگانه استاندار گلستان دیدار و گفتگو کرد.

استاد قرائتی در این دیدار با اشاره به واجبات فراموش شده، بر ضرورت توجه ویژه به قرآن و برگزاری جلسات تفسیر این کتاب آسمانی تاکید کرد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: با توجه به ضرورت ترویج فرهنگ تفسیر قرآن کریم و ایجاد انگیزه برای اقشار مختلف مردم خصوصا نوجوانان و جوانان، تفسیر قرآن را به صورت تک جلدی منتشر کردیم.

وی با اشاره به روایات ظهور امام زمان(عج)، گفت: اولین گام بعد از ظهور حضرت حجت علیه السلام برپایی خیمه قرآن است.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی تاکید کرد: نوجوانان و جوانان را به سمت تفسیر قرآن سوق دهید و با استفاده طلاب جوان، ستاد تفسیر قرآن را در استان و شهرستانها فعال کنید.

در ادامه این دیدار آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه استان گلستان و امام جمعه گرگان، با بیان نکاتی پیرامون تفسیر قرآن کریم، گفت: تفسیر باید به نحوی برگزار شود که برای امروز بشریت پیام داشته باشد.

نماینده ولی فقیه استان گلستان با اشاره به داستانی از اقبال لاهوری، گفت: پدر وی در زمان قرائت قرآن تاکید می کرد که قرآن را طوری بخوان که گویی جبرئیل الان آن را نازل کرده است، به این معنا که تازگی قرآن همیشه باید نمایان باشد.

وی اذعان کرد: در هنگام قرائت قرآن و زیارت امام حسین(ع)، نگاه ویژه خداوند شامل حال بنده می شود.

آیت الله نورمفیدی در پایان با اشاره به برگزاری جلسات تفسیر قرآن به صورت هفتگی در مسجد جامع گلشن گرگان، تاکید کرد: باید کسانی که توانایی بیان تفسیر قرآن را دارند در این مسیر قرار بگیرند تا معنا و مفهوم قرآن برای همگان روشن شود.

دیدار استاد قرائتی و نماینده ولی فقیه استان گلستان

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا