اخبارمرکزی

اجلاس نماز دانش آموزی شهرستان دلیجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، اجلاس نماز دانش آموزی در شهرستان دلیجان روز سه شنبه یکم اسفند ماه با حضور ابوالفضل قاسمی فرماندار، حجت الاسلام و المسلمین غفوری امام جمعه، حجت الاسلام سید حسین سیدسامعی رئیس اداره تبلیغات اسلامی، سید مجتبی کوچکی رئیس اداره آموزش و پرورش و دبیران، معلمان و دانش آموزان شهرستانی در محل سالن اجتماعات شهدای گمنام فرمانداری برگزار شد.

این اجلاس با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی آغاز شد.

در ادامه قاسمی فرماندار شهرستان دلیجان ضمن تبریک ایام ماه مبارک شعبان و خیر مقدم به حاضرین در این اجلاس، در خصوص حضور پر شور و دشمن کور کن دانش آموزان در انتخابات مطالبی را بیان کرد و گفت: از شما دانش آموزان انتظار می رود که همراه پدران و مادران خود در انتخابات شرک و رأی دهید و مشتی محکم بر دهان دشمنان ایران اسلامی بزنید.

وی در ادامه برای رونق نماز جماعت در مدارس شهرستان مطالبی را بیان کرد و گفت: مدیران و معلمان حتما نفر اولی باشند که در نماز جماعت مدرسه شرکت می کنند و دانش آموزان را به قرآن، نماز، احکام و آثار آن در زندگی تشویق کنند، چرا که بعد از کانون خانواده، مدرسه موثرترین عامل تشویق آنها به سمت احکام دینی به ویژه اقامه نماز است.

سپس حجت الاسلام و المسلمین غفوری امام جمعه شهرستان دلیجان در خصوص اهمیت برپایی نماز جماعت در مدارس مطالبی را بیان کرد و گفت: اهمیت نماز جماعت بر کسی پوشیده نیست و برپایی نمازهای روزانه واجب به صورت جماعت باید مورد اهتمام و متوجه مدیران و معلمان آموزش و پرورش قرار بگیرد.

وی افزود: اقامه نماز جماعت در مدرسه بسیار با اهمیت است، چون باعث تربیت صحیح می شود، جایگاه تعلیم و تربیت را ارتقاء می دهد و رابطه های معلم و دانش آموزان را صمیمی و دوستانه می سازد.

حجت الاسلام غفوری ادامه داد: مدیران، معلمان و دانش آموزان در کنار کسب علم و دانش، بعد معنوی را تقویت کنند و نسبت به امر به معروف و نهی از منکر هم توجه خاصی داشته باشند و دیگران را به این امر مهم دعوت کنند و اگر در این راه برای آنها مشکلی پیش آمد، صبر را پیشه راه خود قرار داده و نا امید نشوند.

در پایان این اجلاس نماز از فعالین و خادمان امر نماز در شهرستان دلیجان تقدیر به عمل آمد.

اجلاس نماز دانش آموزی در شهرستان دلیجان برگزار شد

اجلاس نماز دانش آموزی در شهرستان دلیجان برگزار شد

اجلاس نماز دانش آموزی در شهرستان دلیجان برگزار شد

اجلاس نماز دانش آموزی در شهرستان دلیجان برگزار شد

اجلاس نماز دانش آموزی در شهرستان دلیجان برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا