اخبارحوزه ریاستخراسان رضوی

مدیر حوزه علمیه خراسان با حجت الاسلام و المسلمین قرائتی دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، مدیر حوزه علیمه خراسان به همراه معاونین با حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور دوشنبه بیستم فروردین ماه دیدار کرد.

مدیر حوزه علمیه خراسان در این دیدار ابتدا گزارش توضیحاتی از طراحی جامع آموزشی حوزه علمیه توسط مسئول مربوطه ارائه و یادآور شد: در این طرح به موضوع تفسیر قرآن توجه جدی شده و نیاز است سیستم های آموزشی شیوه های مختلفی در جهت انتخاب بهترین محتوا و شیوه برای سطوح مختلف بررسی و استفاده شود.

وی ادامه داد: حجت الاسلام قرائتی که سال ها در شیوه های تبلیغ، تدوین مخصوص تفسیر قرآن با رویکرد اجتماعی که با تعبیرخود شما تفسیر خوب آن است عوام بفهمند خواص بپسندند تقاضا می شود کمک و راهنمایی نمایید.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور اظهار کرد: همه باید تلاش کنیم قرآن را از محجوریت درآوریم در حدی که می توانیم و آنچه تدوین می شود محتوا کاربردی و لذت آور برای مخاطب باشد و با زبان و ذائقه او سازگاری داشته باشد.

وی افزود: در هر سطحی طلاب با برخی از آیات و تفسیر آن آشنا شوند آن هم به صورت مشارکتی و تعامل که اگر مطلبی ارائه می شود خود شخص هم با تلاش خود در افزودن مطالب نقش داشته باشد.

استاد قرائتی ادامه داد: نکته دیگر اینکه طلابی که تفسیر قرآن را فرا می گیرند خود بیان کننده باشند و به تدریج هم در بیان تفسیر معارفی پیدا کند و آنچه تدوین می شود به تناسب گروه مخاطب و نطرات آنان با عرضه نمودن و تدوین برای آنان اخذ کنیم.

مفسر قرآن کریم عنوان کرد: یعنی بین علم و مخاطب تناسب و تبادل صورت گیرد به صورتی که نسخه دارو متناسب با بیماری باشد. دارو در راه سعادت و بر زندگی با بهره گیری از هدایت قرآن کمک نماید.

در پایان جلسه حجت الاسلام و المسلمین خیاط مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: امید داریم طرح جامع آموزش حوزه باعث تحولی در آموزش حوزه گردد و بعضی از مجموعه ها و آثار استفاده خواهد شد ولی آنچه ضرورت دارد راه و روش شما باید به صورت یک طرح مدون شده درآید که مراکز علمی بتوانند به عنوان یک طرح با مختصات خود بهره گیری نمایند.

در پایان این جلسه حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی توضیحاتی نسبت به برنامه ها و شیوه های نوین تفسیر ارائه کرد و مقررشد تفاهم نامه گذشته که زمان آن مقتضی شده مجدد بازبینی و پس از بهسازی آن به امضا مسئولین حمایت کننده در این امر برسد و پیگیری جهت اجرا شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا