اخباراصفهان

برنامه ریزی و بهره گیری از تجارب موفق جهت حضور نسل جوان در مساجد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان‌: حضور جوانان در بعضی از مساجد استان کم رنگ شده که جبران آن به بهره گیری از تجارب موفق نیاز دارد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، مهدی سیدین نیا مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی روز شنبه بیست و پنجم فروردین ماه در گفتگویی با اشاره به اینکه در بعضی از نقاط، کارکردهای مساجد کاهش یافته و نسل جدید در این مراکز کمتر حضور پیدا می کنند، اظهار داشت: با حضور در بعضی از مساجد در وقت نماز شاهد کاهش مشارکت و حضور جوانان و نوجوانان بوده ام و غالب نمازگزاران از گروه سنی میانسالان و پیشکسوتان است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه باید زمینه سازی حضور نسل جدید در بین دیگر گروه های سنی فراهم شود، افزود: جبران کاهش جمعیت نسل جدید در مساجد به بهره گیری از تجارب موفق نیاز دارد.

وی ادامه داد: متولیان مساجد و کانون های فرهنگی و هنری در بعضی از نقاط در جذب افراد موفق بوده اند که می توان از راهکارهای آن ها برای دیگر مراکز استفاده کرد.

سیدین نیا به ثبت تجارب اشاره کرد و اذعان داشت: تجارب موفق کانون های مساجد باید به ثبت برسد و زمینه تبدیل به علم آن فراهم شود چرا که چنین اقدامی در بسیاری از کشورها رقم خورده و علوم آنان در تجارب ریشه دارد.

وی ادامه داد: ثبت تجربه های موفق متفاوت از بیان آن بوده چرا که با لحاظ آداب نگارش، زمینه علمی شدن یک دستاورد کارآمد را فراهم می سازد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به دستاوردهای موفق حضور در مسجد اشاره کرد و گفت: یافتن دوستان خوب یکی از نعمت های حضور در این مراکز دینی است و می تواند در سرنوشت انسان موثر باشد.

وی خاطرنشان کرد: توفیق حضور در مسجد و مشارکت در برنامه های آن نیز نعمت بزرگی است که به انسان اعطا می شود و باید قدردان آن باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا