اخبارمرکزی

ترویج معارف نماز، سلامت در سطح جامعه را افزایش می دهد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، روز دوشنبه بیستم شهریور ماه حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان با حجت الاسلام و المسلمین مجتبی گودرزی مدیر حوزه علمیه خواهران استان در محل دفتر حوزه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار حجت الاسلام گودرزی ضمن تسلیت ایام و خوش آمدگویی، در خصوص اهمیت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در جامعه، مطالبی را بیان کرد و گفت: به هر اندازه ما در زمینه ترویج معارف نماز در جامعه فرهنگ سازی کنیم آسیب کمتری به جوانان ما می رسد و سلامت در سطح جامعه افزایش خواهد یافت و آسیب های  اجتماعی کاهش می یابد و نماز به عنوان بهترین راه برای سلامت معنوی و روحی انسان است.

وی در ادامه آمادگی حوزه علمیه خواهران را برای همکاری با ستاد اقامه نماز استان در برگزاری دوره های آموزشی و فرهنگی برای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز اعلام کرد.

سپس حجت الاسلام رودبارانی نیز ضمن تسلیت رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام رضا(ع)، از مدیر و مجموعه حوزه علمیه خواهران برای برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: ما می توانیم با استفاده از ظرفیت خوب طلاب، برای توسعه و ترویج فرهنگ قرآن، نماز و مهدویت در سطح جامعه بهره ببریم و جوانان را به سمت احکام دینی به خصوص نماز سوق دهیم و اگر این کار با موفقیت انجام گیرد، بسیاری از آسیب های اجتماعی حل خواهد شد، همانطور که از شواهد امر در جامعه مشخص است، بسیاری از آسیب های اجتماعی در بین مردم، ناشی از بی توجهی به امر نماز است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی ادامه داد: ما باید با استفاده از برنامه های متنوع و خلاقانه فرهنگی جوانان را به سمت نماز تشویق کنیم و اولین گام این است که جوانان را به اقامه نماز جماعت اول در مساجد سوق دهیم و این کار مستلزم حضور پرشور طلاب جوان و خوش ذوق در بین جوانان و نوجوانان است.

وی گفت: امیدوارم بتوانیم با همکاری خوب حوزه های علمیه در سطح استان به ویژه حوزه علمیه خواهران، شاهد حضور جوانان در نماز جماعت در مساجد و رونق بیشر فرهنگ نورانی نماز در سطح جامعه باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا