اخبارخراسان جنوبیخراسان رضویخراسان شمالیسیستان و بلوچستانکرمانمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهشهرمزگان

شورای برنامه ریزی منطقه ۲ ستاد اقامه نماز کشور در بندرعباس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، گردهمایی شورای برنامه ریزی منطقه ۲ ستاد اقامه نماز کشور با حضور استان‌های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان روز چهارشنبه بیست و نهم فروردین ماه در بندرعباس برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این گردهمایی که در سالن اجتماعات اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان با حضور منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور و مدیران ستادهای اقامه نماز منطقه ۲ کشور و مدیران دستگاه های فرهنگی استان هرمزگان برگزار شد، خلیل قاسمی رئیس سازمان صمت استان، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این حرکت مهم فرهنگی ارزشی در این مجموعه اظهار امیدواری کرد که با برنامه ریزی‌های مناسب و درخور اجرا در دستگاه اجرایی زمینه انجام فعالیت‌ها را در کلیه رده‌های اجتماعی فراهم کنیم.

در ادامه این گردهمایی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور ضمن گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی، پاسخ دلاور مردان سپاه به حمله ناجوانمردانه رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه را ستودند.

منصور سرگزی بر رفع موانع و مشکلات برنامه‌های فرهنگی در کار گروه‌ها که در کنار جلسات شورای اقامه نماز برگزار می گردد تاکید کرد و گفت: مهمترین موانع و آسیب‌هایی که در برنامه های دانشگاه ها بویژه دانشگاه فرهنگیان پیرامون وضعیت نماز وجود دارد را باید مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور در زمینه های مختلف به ویژه بررسی وضعیت اقامه نماز و رفع موانع و مشکلات در مجموعه‌های آموزشی به خصوص دانشگاه ها و مدارس تاکید کرد.

وی ادامه داد: در سال جاری ستاد اقامه نماز کشور با درک زمینه پرداختن به آموزش، به بررسی وضعیت نماز در بین نسل نو و مدارس بویژه در دوره ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه می پردازد.

سرگزی گفت: تاکنون کارهای بسیار زیادی در بخش‌های مختلف انجام شده و تلاش ما این است که موضوع آموزش معارف نماز را برای همه گروه‌ها در کلیه دستگاه‌های اجرایی با ترکیب جدید و بهره گیری از استعدادها در دستگاه‌های فرهنگی در بین نسل نو گسترش دهیم.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور بر آموزش ترویج و توسعه فرهنگ نماز در سایر اشکال کسب و کار بویژه رانندگان با همکاری ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای در سال جدید تاکید کرد و افزود: تاکنون دوره‌های آموزشی ویژاه رانندگان اتوبوس‌های شهری و محیط های کارگری در عرصه های مختلف و فراگیر به اقشار مختلف در خصوص فرهنگ سازی نماز انجام شده است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان نیز در این گردهمایی گفت: فرهنگ سازی اقامه نماز در بخش های مختلف اجتماع بویژه اقشار جامعه در محیط های کارگری، خدماتی در سال های گذشته عملیاتی شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد اعتمادی برانجام کلیه فعالیت های ابلاغی و برنامه های فرهنگی، آموزشی در سال گذشته تاکید کرد و گفت: با همکاری دستگاه های اجرایی همه برنامه ها با تعاملات خوبی که در استان وجود دارد به نحوی عملیاتی شده است.

مدیر ستاد اقامه نمار استان هرمزگان در ادامه به تشریح برنامه‌های فرهنگی، آموزشی در سال جدید اشاره کرد و گفت: امسال هم با همکاری صدا و سیما زمینه عملیاتی شدن برگزاری میزگردهای تخصصی پیرامون نماز را عملیاتی خواهیم‌ کرد.

حجت الاسلام و المسلمین کمیلی دبیر شورای منطقه ۲ کشور پیرامون دستور جلسه ابلاغی بر برگزاری دوره‌های آموزشی تکمیلی ویژه کارکنان دولت با سرفصل‌ها و محتوای جدید اشاره و اظهار داشت: مرکز تخصصی نماز در طراحی و تدوین محتوای آموزشی و ارائه آن به ستاد به منظور ابلاغ به استان تاکید کرد.

حجت الاسلام کمیلی ادامه داد: برنامه قرائت صحیح نماز کارکنان با همکاری امام جماعت در دستگاه‌های اجرایی در مدارس و مساجد با مدیریت ائمه محترم جماعات انچام پذیرد.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی بر بهره گیری از همه ظرفیت‌های موجود بویژه فرهنگسراها و محلات درباره آموزش معارف نماز ویژه خانواده‌ها و برنامه ریزی مناسب جهت استفاده حداکثری از فضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در توسعه و ترویج فرهنگ الهی نماز تاکید کرد.

در ادامه این نشست مدیران منطقه ۲ کشور در مورد نقش کانون های فرهنگی، هنری مساجد استفاده از ظرفیت کانون‌ها در انجام کارهای فرهنگی بویژه برگزاری دوره های آموزشی، تصحیح قرائت صحیح نماز اعضا و انعقاد تفاهمنامه با دبیر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور به منظور بهره گیری مناسب از این ظرفیت در جهت توسعه و ترویج فرهنگ نماز تاکید کردند.

در پایان این گردهمایی به تدوین سند راهبردی پنج ساله نماز پرداخته شد، هریک از استان‌ها به تشریح و تدوین سند میان مدت نماز در استان ها اشاره کردند و مقرر شد استان‌های عضو که تاکنون نسبت به تدوین سند راهبردی نماز اقدامی نکردند با استفاده از سندهای راهبردی تدوین سایر استان های عضو شورای منطقه ۲ نسبت به تدوین سند پنج ساله استان مربوطه تمهیدات لازم بعمل آورند.

نشست شورای منطقه 2 کشور در بندرعباس برگزار شد

نشست شورای منطقه 2 کشور در بندرعباس برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا