اخبارمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهشهرمزگان

شورای برنامه ریزی منطقه ۲ کشور در هرمزگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، نشست شورای برنامه ریزی منطقه ۲ کشور روز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت با حضور منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور و خاکی نهاد معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان و با شرکت استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان به میزبانی استان هرمزگان در سالن جلسات اداره کل تامین اجتماعی آغاز به کار کرد.

حجت الاسلام و المسلمین اعتمادی ضمن عرض خیر مقدم از حضور شرکت کنندگان ابراز امیدواری کرد که برگزاری این نشست ها بتوانند در ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز نقش ارزنده‌ای داشته باشد.

در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین کمیلی دبیر شورای برنامه ریزی منطقه ۲ کشور، دستور کار نشست را قرائت کرد و با ارائه گزارشی از نحوه برگزاری جشنواره فجر با فجر به مشکلاتی که در برگزاری این رویداد فرهنگی در استانها وجود داشت پرداخت.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد مرکز، با قدردانی از استانهای منطقه ۲ کشور که در اجرای برنامه‌های مصوب ابلاغی اثرگذار بودند، آن را مرهون برنامه ریزی و تلاش مدیران منطقه دانست.

 سرگزی با ارائه گزارشی از برگزاری جشنواره فجر تا فجر، آن را یک جریان سازی فرهنگی در زمانی اعلام کرد که همه فعالیت های فرهنگی در کشور تعطیل و یا تعلیق شده بود و این حرکت توانست فضای عمومی کشور را به عطر نماز معطر کند و تعداد قابل توجهی از جوانان و علاقه‌مندان در این حرکت مهم فرهنگی شرکت کنند.

وی ادامه داد: ماحصل این تلاش‌ها حضور بیش از ۲۹ هزار نفر در این جشنواره بود که پاسخ مثبتی به درخواست اقامه نماز بود.

وی این حرکت را مدیون تلاش مدیران استانها عنوان کرد و گفت: با برنامه ریزی و رفع نارسایی ها بتوانیم این جشنواره را هر ۲ سال یکبار در رشته ها مشخص و خاص برگزار گردد.

معاون فرهنگ، آموزش تأکید کرد: ان شاالله بتوانیم برای سال‌های آینده سایر دستگاه‌های اجرایی از جمله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، حوزه هنری، فرهنگ و ارشاد اسلامی با کانون های فرهنگی هنری مساجد را درگیر این جشنواره کنیم و از ظرفیت شورای اقامه نماز استان‌ها جهت تامین اعتبار مورد نیاز جشنواره بهره گیری نماییم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا