اخبارالبرزتهرانسمنانقمکاشانگلستانگیلانمازندرانمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

اولین جلسه شورای برنامه ریزی منطقه یک ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز مازندران، اولین جلسه شورای برنامه ریزی منطقه یک ستاد اقامه نماز کشور با حضور منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور، مصطفی جعفری معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش مازندران و مدیران استان‌ های قم، تهران، البرز، کاشان، گلستان، گیلان، سمنان، و مازندران، روز شنبه بیست و نهم اردیبهشت، به میزبانی ستاد اقامه نماز مازندران برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز مازندران، ضمن خیرمقدم گویی به معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز مرکز و تمامی مدیران منطقه یک کشور و تبریک دهه کرامت، به ارائه گزارشی از برنامه های فرهنگی، آموزشی و اجرائی ودیگرامور مربوط به ستاد اقامه نماز مرکزو استان مازندران پرداخت.

مصطفی جعفری معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش مازندران ضمن خوش آمدگویی به مدعوین، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در رابطه با جایگاه نظام تعلیم و تربیت در جایگاه حکمرانی، بیان داشت: برخی از مشکلات در جامعه، ناشی از کم توجهی به آموزش و پرورش است و همکاری آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز استان را صمیمانه دانست.

در ادامه حجت الاسلام عرب پور دبیر شورای برنامه ریزی منطقه یک کشور درخصوص دستور کار جلسه مطالبی را بیان کرد و افزود: هدف از برگزاری این جلسات، همفکری در اجرای برنامه ها و سیاست های کلان ستاد اقامه نماز کشور است.

منصور سرگزی معاون فرهنگ آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور ضمن تشکر از مدیران منطقه یک کشور و میزبانی استان مازندران، در خصوص ماده (۹) آئین نامه ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز، مطالبی را بیان داشت.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز افزود: بر اساس ابلاغ بخشنامه معرفی مدیران ستاد اقامه نماز کشور به عنوان عضو شورای آموزش و پرورش در استانها، توسط وزیر کشور و وزیر آموزش و پرورش، یکی از جلسات شورای آموزش و پرورش، به موضوع وضع بررسی اقامه نماز در مدارس اختصاص داده شود.

وی همچنین با اشاره به ظرفیتهای استانی و برگزاری جلسات شورای اداری در استان و شهرستان، خواستار برگزاری یک جلسه شورای اقامه نماز در استان، با موضوع تقویت نماز در آموزش و پرورش با استفاده از ظرفیت همه دستگاهها شد.

سرگزی گفت: از کارهایی که بر زمین مانده و باید احیا شود، هیات اندیشه ورز است که قرار بود در خود مدرسه به دست معلمان، دانش آموزان و مدیران مدارس تشکیل شود تا نسبت به مسئله شناسی و بررسی آسیب ها و موانع به یک یافته های دقیقی برسیم و با کمک خودشان رفع موانع کنیم.

آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه استان در ارتباط تلفنی بیان داشت: اگر نماز در جامعه زنده باشد، شیاطین دور خواهند شد و نعمت های خدا هم بیشتر می شود. همه جا باید فرهنگ نماز احیا شود و آموزش نماز به صورت همه جانبه گسترش پیدا کند.

در این ارتباط معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور از نماینده ولی فقیه استان خواست تا با هماهنگی استاندار در جلسه مشترک شورای آموزش و پرورش، امور مربوط به حوزه سخت افزاری و نرم افزاری امر نماز، متناسب با مقتضیات زمان و مناسب با نسل نو در استان برنامه ریزی وجریان سازی گردد.

در ادامه هریک از مدیران ستاد اقامه نماز استانها در خصوص دستور کار جلسه نظرات خود را ارائه کردن و جلسه پس از بحث و تبادل نظر پایان یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا