اخباراصفهانمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

اولین جلسه شورای برنامه ریزی ستاد اقامه نماز منطقه ۳ کشور در اصفهان برگزار شد

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش: تشکیل اتاق فکر در شوراهای منطقه ای و جمع آوری پیشنهادات، در اجرای با شکوه تر اجلاس سراسری نماز تأثیر گذار است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، اولین جلسه شورای برنامه ریزی ستاد های اقامه نماز منطقه ۳ کشور به میزبانی استان اصفهان و با حضور منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش، حامد صالحی مدیر روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور و مدیران استان های یزد، کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و فارس در روز چهارشنبه سوم خردادماه برگزار شد.

این جلسه با هدف بررسی موضوعات اجلاس کشوری نماز و مسائل فرهنگی ستاد اقامه نماز کشور در سالن جلسات ستاد اقامه نماز استان اصفهان برگزار شد.

در این جلسه مدیران ستاد اقامه نماز استان های منطقه ۳ کشور به بیان نظرات خود پیرامون موضوع اجلاس نماز کشوری پرداختند و در خصوص دبیرخانه مستقل جهت اجلاس کشوری، جمع آوری خروجی های اجلاس و ارسال برای دفتر مقام معظم رهبری، پشتیبانی قوی جهت اجرای اجلاس، دعوت از مدعوین جدید در اجلاس، ایجاد کمیته های مختص به اجلاس، استفاده از ظرفیت دستگاه ها به خصوص صدا و سیما و برگزاری اجلاس برای اقشار خاص مانند کارگران بحث و تبادل نظر کردند.

عدم زمان و موضوع واحد در اجلاس استانی و کشوری یکی دیگر از موارد مورد بررسی در جلسه شورای برنامه ریزی منطقه ۳ کشور بود که مقرر شد با پیگیری های ستاد مرکز موضوع اجلاس نماز کشور به استان ها ابلاغ شود تا استان ها بتوانند اجلاس استانی را در زمان مناسب برگزار نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان مواردی از مباحث فرهنگی در ستاد اقامه نماز استان را برشمرد و گفت: ستاد اقامه نماز استان در این مباحث اقداماتی از جمله تربیت مربی کودکان و تولید محتوا برای آنان، تهیه و تنظیم جزوهای نمازی را انجام داده است و علاوه بر این موارد درحال برنامه ریزی جهت تولید موشن گرافی و فیلم کوتاه با موضوع نماز جهت پخش در صدا وسیما می باشد که به لطف الهی قدم های اولیه برداشته شده است.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد مرکزی بیان داشت: تشکیل اتاق فکر در شوراهای منطقه ای و جمع آوری پیشنهادات، در اجرای با شکوه تر اجلاس نماز کشور تأثیر گذار است.

سرگزی بیان داشت: ستاد اقامه نماز کشور در مباحث فرهنگی مستلزم به اجرا نمی باشد بلکه باید شرایط را فراهم سازد.

در ادامه جلسه، صالحی مدیر روابط عمومی ستاد اقامه نماز پیرامون فضای مجازی و ارسال پیام های رهبری به اجلاس های نماز سخنانی را ارائه و اظهار کرد: پیامهای مقام معظم رهبری به اجلاس های نماز به صورت کتابچه و مجموعه نمایشگاهی از پیام اول تا پیام بیست و نهم همراه با پوستر های مختلف تهیه شده است که خدمت استان ها ارسال می شود تا از آنان استفاده بهینه نمایند.

وی افزود: تولید موشن گرافی از پیام های معظم له از دیگر اقدامات حوزه روابط عمومی می باشد.

وی در ادامه از برگزاری مسابقه پیام معنویت با همکاری رسانه ملی و جراید و برگزاری میزگرد های تخصصی نماز در خصوص دستاوردهای اجلاس های نماز خبر داد.

در پایان این جلسه از محمد علی آقالر کارشناس روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جهت دریافت رتبه برتر در بین استان های کشور با اهدای لوح تقدیری با امضای قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور تقدیر شد.

شورای برنامه ریزی منطقه 3 اصفهان

شورای برنامه ریزی منطقه 3 اصفهان

شورای برنامه ریزی منطقه 3 اصفهان

شورای برنامه ریزی منطقه 3 اصفهان

شورای برنامه ریزی منطقه 3 اصفهان

شورای برنامه ریزی منطقه 3 اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا