اخباراصفهانبوشهرچهارمحال و بختیاریحوزه ریاستفارسکهگیلویه و بویراحمدمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

شورای برنامه ریزی منطقه سه کشور در کهگیلویه وبویر احمد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد، دومین جلسه شورای برنامه ریزی منطقه سه کشور در سال ۱۴۰۲ با ارتباط تلفنی حجت الاسلام و المسلمین قرائتی و حضور وبیناری منصور سرگزی، معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی ستاد اقامه نماز کشور، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و مدیران ستاد اقامه نماز استان های اصفهان، بوشهر، چهار محال بختیاری، فارس، کهگیلویه وبویر احمد و یزد، در روز چهارشنبه، بیست و پنجم مرداد ماه در محل سالن جلسات اداره اقتصاد وامور دارایی استان برگزار شد.

نشست شورای برنامه ریزی منطقه سه کشور در کهگیلویه وبویر احمد

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور در این نشست ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دوران انقلاب، دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و امنیت و همچنین شهدای حرم شاهچراغ، گفت: با توجه به اینکه این نشست در دهه ترویج فرهنگ نماز برگزار شد، ارزشمند و تاثیرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به ضرورت توجه به نسل نوجوان و جوان جامعه، ادامه داد: نسل نو از سرمایه‌های نظام و انقلاب بوده و نقش مهمی در رونق نماز در بین افراد جامعه خواهند داشت و می‌طلبید که آموزش و پرورش به این مهم توجه ویژه داشته باشد.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور به ماحصل زحمات حضور دانش آموزان و فرهنگیان در نماز اشاره کرد و گفت: برنامه ستاد برای سال تحصیلی جدید این است که همه واحدهای تابعه آموزش و پرورش شامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان دانش آموزی، نهضت سواد آموزی و… در حوزه کاری خود بحث نماز را مد نظر قرار دهند.

 سرگزی تاکید کرد: بازنگری در متون و کتاب‌های درسی با همکاری وزارت آموزش و پرورش در دستور کار بوده تا نسبت به معارف نماز بازنگری لازم صورت گیرد، که انشالله در آینده نزدیک این بازنگری لحاظ خواهد شد.

وی به برگزاری اجلاس سراسری نماز اشاره کرد و افزود: با توجه به اهمیت نماز در بین نسل نو، یعنی نوجوانان و جوانان دانش آموز بخشی از این اجلاس با موضوع ” نماز نسل نو، با تمرکز بر نقش مدرسه و مسجد و دانشگاه” که در استان زنجان برگزار می‌شود، مورد توجه خواهد بود.

سرگزی ضمن تاکید دوباره بر اینکه توجه به نسل نو، نوجوانان و جوانان برای پیشبرد اجلاس نماز باید در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: شورای سیاست گذاری اجلاس تشکیل و کارگروه‌ها نیز زمینه فعالیت آنها آغاز خواهد شد.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور گفت: با توجه به دستور کار نشست منطقه‌ای ضرورت پرداختن به بحث اقامه نماز استان و شهرستان‌ها به عنوان یک ظرفیت مهم و قابل اعتنا، همه آنچه که در زمینه نماز در اجلاس استانی و شهرستانی به آن پرداخته می‌شود، باید از مجرای شورای استان و شهرستان عبور کند.

وی با اشاره به فعال بودن شورای قامه نماز در استان‌ها، خاطرنشان کرد باید ضمن دنبال کردن مصوبات شورا، بحث مشارکت و جلب حمایت دستگاه‌ها در زمینه نماز مد نظر قرار گیرد.

سرگزی ضمن تقدیر تشکر از اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد به منظور میزبانی از اجلاس منطقه نماز منطقه سه کشور، گفت: شهرستان‌هایی که دفتر ستاد اقامه نماز ندارند، از ظرفیت اداره تبلیغات اسلامی هر شهرستان در این راستا استفاده می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در گفتگوی تلفنی در این جلسه، خواستار توجه بیشتر به امر نماز در فضای کنونی جامعه شد.

استاد قرائتی گفت: دشمن از تمام امکانات از قبیل شایعه، فضای مجازی، قرآن سوزی، شایعه، مسجد سوزی و تهمت، در مسیر هدف خود استفاده میکند و اگر عقب بشینیم موفق خواهد شد.

وی در این گفتگوی تلفنی، نماز را، راحت ترین ارزان ترین و در دسترس ترین وسیله برای ارتباط با خدا عنوان کرد.

قرائتی افزود: اگر فشار و تهاجم دشمن زیاد شد باید مساله نماز را پر رنگ کنیم.

وی ضمن تقدیر از اهتمام استاندار کهگیلویه و بویر احمد و همکاران استانداری، از تلاش همه مدیران در ترویج امر نماز در استان قدردانی کرد.

حجت الاسلام قرائتی در پایان تصریح کرد: به نحوی کار کنید که ماندگار باشد و آینده غصه نخوریم که ای کاش بهتر استفاده میکردیم.

نشست شورای برنامه ریزی منطقه سه کشور در کهگیلویه وبویر احمد

معاون پشتیبانی، توسعه مدیریت و منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این نشست ضمن تسلیت شهادت تعدادی از هموطنانمان در حادثه شاهچراغ، اظهار کرد: جای افتخار بود که انسانی بزرگ و خادم اهل بیت(ع) رشادت مندانه، مجاهدانه و با از خود گذشتگی، انسانی خبیث و تا دندان مسلح را به زمین زد و انقلاب اسلامی نیز استکبار را محکم تر به زمین خواهد زد.

وی خاطرنشان کرد: مجاهدت‌ها و پیشرفت‌ها در محضر الهی قابل قبول است، ولی همه آنها در پیکره حکومت اسلامی باید توجه لازم را به اقامه نماز و عمل به آن مد نظر داشته باشیم.

پیوند تاکید کرد: در عصر ما بیشترین هجمه علیه نوجوانان، جوانان و در کل نسل نو بوده و می‌طلبد تمرکز بیشتر در این حوزه‌ها داشته باشیم.

وی با اشاره به فضای فیزیکی ستاد اقامه نماز استان کهکیلویه و بویراحمد در محلی نامناسب، گفت: تلاش می‌کنیم در حد توان همکاری‌های لازم را برای استقرار این ستاد در محلی مناسب مد نظر قرار دهیم.

نشست شورای برنامه ریزی منطقه سه کشور در کهگیلویه وبویر احمد

در ادامه حجت الا السلام قاسمی دبیر شورای برنامه ریزی منطقه سه کشور به تشریح دستور کار جلسه پرداخت و در پایان هر یک از اعضای شورا نقطه نظرات وپیشنهادات خود را ارائه کردند.

 

نشست شورای برنامه ریزی منطقه سه کشور در کهگیلویه وبویر احمد

نشست شورای برنامه ریزی منطقه سه کشور در کهگیلویه وبویر احمد

نشست شورای برنامه ریزی منطقه سه کشور در کهگیلویه وبویر احمد

نشست شورای برنامه ریزی منطقه سه کشور در کهگیلویه وبویر احمد

نشست شورای برنامه ریزی منطقه سه کشور در کهگیلویه وبویر احمد

نشست شورای برنامه ریزی منطقه سه کشور در کهگیلویه وبویر احمد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا