کردستان

شورای اقامه نماز شهرستان دیواندره برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: راه حل گذر از مشکلات جامعه امروزی توکل و توسل خالصانه به درگاه خداوند متعال است و همه اینها در سایه نماز تؤام با حضور قلب و اخلاص میسر می شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، در روز بیست و هفتم آذر ماه جلسه شورای اقامه نماز شهرستان دیواندره با حضور اکبر عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان، سید جواد حسینی فرماندار دیواندره، ماموستا مرادی امام جمعه شهرستان، اعضای شورای اقامه نماز شهرستان و سایر مسئولین استانی و شهرستانی  برگزار شد.

در ابتدای این دیدار سید جواد حسینی فرماندار شهرستان دیواندره ضمن خیر مقدم به مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان و تشکر از حضور حاضرین در جلسه گفت: امر نماز در بین ادیان مختلف و بویژه دین مقدس اسلامی مورد توجه خاصی قرار گرفته است به طوری که در آیات و احادیث فراوان به اهمیت این فریضه الهی اشاره شده و بعنوان ستون دین از آن نامبرده شده است.

وی با تاکید بر اینکه همه دستگاه ها باید در امر توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز تلاش و برنامه ریزی نمایند گفت: امروزه آموزش و پرورش و دانشگاه ها نقش ویژه ای برای امر نماز دارند و باید مسئولین آن مجموعه، مدیران، معلمان و همه دست اندرکاران برای دانش آموزان الگو باشند.

وی با اشاره به لزوم اثربخش بودن اقدامات در حوزه نماز و پرهیز از آمارزدگی ادامه داد: بایستی نماز در اولویت مدیران و روسای ادارات قرار گیرد و جلسات شورای اقامه نماز دستگاه های اجرایی به صورت منظم و مستمر انجام شود.

وی با اشاره به اقداماتی که درخصوص نماز در شهرستان دیواندره انجام شده است اعلام آمادگی نمودند تا برای اجرای برنامه هایی که از طریق ستاد اقامه نماز استان ابلاغ می شود اهتمام لازم داشته باشند.

در ادامه جلسه ماموستا مرادی امام جمعه شهرستان دیواندره گفت: بعد از ایمان به خدا و اقرار به دین اسلام مهمترین مسئله در اسلام نماز است، نماز بهترین وسیله برای ارتباط بنده با خالق هستی است.

وی گفت:در روایتی از پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) نقل شده است که نماز همچون نهری که انسان هر روز ۵ بار خود را در آن شست و شو می دهد و باعث نظافت جسم او می شود، انسان را از گناهان و آلودگی ها پاکیزه می کند.

امام جمعه شهرستان دیواندره با اشاره به اهمیت حضور مسئولین در نمازهای جمعه و جماعت گفت: اگر مسئولین خود پیش قدم باشند قطعا برای مردم، کارکنان و نسل نو الگو خواهند بود و باعث اسقبال و جذب شدن آن ها به امر مقدس نماز می شوند. وی افزود: ما باید از همه امکانات و ظرفیت های موجود برای فریضه الهی نماز بهره ببریم.

اکبر عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان ضمن تشکر از فرماندار، امام جمعه شهرستان و سایر اعضای شورای اقامه نماز شهرستان گفت: تشکیل شورای اقامه نماز در شهرستان بسیار با اهمیت است چون با استفاده از ظرفیت این شورا می توان مشکلات و موانعی که در مسیر توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز است شناسایی کرد و راه حل های مناسبی را در نظر گرفت.

وی با توجه به اهمیت نسل نو در آینده کشور و همچنین با اشاره به توطئه ها و برنامه هایی که دشمنان برای بیگانه کردن نسل نو با نماز دارند گفت: هرچند که فضای مجازی یک ظرفیت مناسب است و بعنوان یک تکنولوژی استفاده از آن امر اجتناب ناپذیری است اما باید توجه داشت که دشمنان اسلام با تمام قوا از این ظرفیت در جهت بیگانه کردن مردم و بویژه جوانان با دین و اعتقادات تلاش می کنند و سعی می کنند آن ها را از ارزش ها از جمله نماز دور کنند و ما باید به شیوه های مختلف به شبهاتی که برای دانش آموزان و دانشجویان ایجاد می شود پاسخ مناسب دهیم.

عظیمی گفت: با توجه به اینکه استان کردستان یک استان مهمان نواز است و شهر دیواندره هم در مسیر رفت و آمد بسیار کثیر مسافرین واقع شده است، باید به نماز خانه های بین راهی توجه کرد و ضمن تعمیر و تجهیز نمازخانه های موجود با تشکیل کمیته کارشناسی در مکان هایی که نیاز به احداث نمازخانه جدید می باشد بررسی و جانمایی انجام شود و به استان منعکس گردد تا در اعتبارات عمرانی استان مورد پیش بینی واقع شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان افزود: حضور مسئولین در مدارس و دانشگاه ها برای حضور دانش آموزان و دانشجویان در صفوف نماز بسیار موثر است و می تواند آن ها را تشویق به امر نماز کند.

ضمنا در این جلسه علاوه بر حضور اعضای شورای اقامه نماز، شورای اداری نیز تشکیل شد تا همه مسئولین در این جلسه حضور داشته باشند.

شورای اقامه نماز شهرستان دیواندره برگزار شدشورای اقامه نماز شهرستان دیواندره برگزار شدشورای اقامه نماز شهرستان دیواندره برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا