اخبارقم

دوره آموزشی فعالین نماز قزوین برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز قم، در دوره آموزشی فعالین نماز قزوین، به تشریح وظایف و دستورالعمل های ستاد اقامه نماز پرداخت.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، دوره آموزشی فعالین نماز قزوین، صبح پنجشنبه، ۲۲ دی‌ماه، با حضور مدیر ستاد اقامه نماز قم در مجتمع یاوران مهدی(عج) برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه با اشاره به جایگاه فعالین نماز، خدمت به ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز را توفیق الهی دانست و گفت: قدردان این جایگاه باشید چراکه مشخص نیست این جایگاه تا چه زمانی در کارنامه ما بدرخشد.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور با اشاره به فضایل و شاخصه‌های زندگی حضرت زهرا(س)، نماز را والاترین عنصر زندگی حضرت دانست و گفت: زمانی به نماز در سیره ائمه مینگریم حجت بر ما تمام میشود که چقدر باید در این عرصه تلاش کنیم.

وی در ادامه به تشریح دلایل توفیق ستاد اقامه نماز پرداخت و گفت: در دیداری که با آیت الله محمدی عراقی، مسئول دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) داشتیم وی اخلاص حجت الاسلام و المسلمین استاد قرائتی را عامل تعالی ستاد اقامه نماز دانست.

حجت الاسلام عرب‌پور در ادامه به تاکیدات حجت الاسلام قرائتی اشاره کرد و در خطاب به فعالین نماز گفت: وظیفه ما اقامه نماز در بین دانش آموزان است و در همین راستا علاوه بر اقامه نماز در دستگاه‌ها می‌بایست یاری‌گر آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان باشیم تا نسل نو را با فرهنگ اقامه نماز آشنا کنیم.

وی در ادامه به حوزه عملیاتی ستاد اقامه نماز اشاره کرد و گفت: حوزه کاری ستاد اقامه نماز با توجه به گستره جامعه هدف، گستردگی قابل توجهی دارد که در همین راستا می‌بایست از تمامی ظرفیت‌ها در حوزه‌های مختلف استفاده شود.

حجت الاسلام عرب پور در ادامه به اسناد بالادستی ستاد اقامه نماز اشاره کرد و گفت: آیه ۴۱ سوره مبارکه حج، حجت را بر ما به اتمام می‌رساند و می‌بایست مجاهدانه در این راستا تلاش کنیم.
وی افزود: دیگر سند بالادستی و منشور برنامه‌های ستاد اقامه نماز پیام‌های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به اجلاسیه‌های سراسری نماز است که هرساله از نعمت آن بهره‌مند می‌شویم.

مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه به پیام مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به سیزدهمین اجللاس سراسری اشاره کرد و گفت: مبحث ارزیابی دستگاه‌های اجرایی از جمله دستورات مقام معظم رهبری بوده است که اکنون در حال اجرا است.

وی در ادامه به اقشار و مخاطبین ستاد اقامه نماز اشاره کرد و گفت: امام خامنه‌ای(مدظله العالی) در پیامی به ششمین اجلاسیه سراسری نماز خواستار تدوین آیین نامه ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در این اقشار شد.

حجت الاسلام عرب پور در ادامه به تجربه ستاد اقامه نماز قم در حوزه نماز اصناف اشاره کرد و گفت: هیچ امری جایگزین آموزش نخواهد بود و تلاش کنید تا آموزش ها را در سطح جامعه بالا ببرید تا افراد با اهتمام قلبی به اقامه نماز بپردازند که در همین راستا و در جلسات مختلف با مسئولین ذیربط، مباحث نماز در دوره‌های آموزشی اصناف در نظر گرفته شد که با استقبال مخاطبین روبرو شد.

دبیر مجمع خیرین مسجدساز استان در ادامه به احداث بیش از هزار مسجد بین راهی توسط این مجمع اشاره کرد و گفت: عمده مباحثی که ستاد اقامه نماز به صورت مستقل در آنان ورود کرده است موفق آمیز بوده است و شاهد ثمره آن در جامعه هستیم.

وی در پایان دوره آموزشی فعالین نماز قزوین به تشریح رسالت های ستاد اقامه نماز در کشور پرداخت و گفت: در ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز می بایست ارشادانه عمل کنیم تا با پیشرفت اهداف ستاد و ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز روبرو شویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا