اخباریزد

دوره مقدماتی تفسیر قرآن کریم سازمان جهاد کشاورزی استان یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نمازاستان یزد، اولین جلسه دوره‌ مقدماتی تفسیر قرآن کریم سازمان جهاد کشاورزی، با حضور حجت السلام والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز، حجت السلام و المسلمین اکبر زاده مسئول نهاد رهبری جهاد کشاورزی استان و با تدریس حجت السلام والمسلمین صفری، استاد مرکز تخصصی قم، ظهر شنبه۳دی ماه، برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی، نیز در این جلسه ضمن تقدیر از اهتمام حضار به امر  نماز، به بیانات و توصیه‌های مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) اشاره کرد و گفت: تلاش در راستای اقامه نماز، از جمله وظایف اصلی مدیران است و امیدواریم با برگزاری و تداوم این دوره‌ها، در توانمندسازی مدیران و روسای استان موفق عمل کنیم.

حجت السلام والمسلمین اکبر زاده در این جلسه ضمن خیر مقدم و با اشاره به آیه ۴۱ سوره مبارکه حج و روایتی از حضرت رسول اکرم(ص)، تلاش در راستای ترویج و توسعه فرهنگ نورانی اقامه نماز را وظیفه مدیران عنوان کرد.

حجت السلام والمسلمین صفری، استاد مرکز تخصصی نماز نیز در این جلسه با تشریح وظایف آنها در ترویج و توسعه فرهنگ نماز، گفت: روحانیون سازمان ها جهاد کشاورزی استان می‌بایست به نحوی عمل کند که در صورت عدم وجود امام جماعت، کارکنان به وی اقتدا کنند و نماز جماعتی باشکوه‌تر از قبل اقامه کنند.

وی در ادامه با ذکر حدیثی از پیامبر اکرم(ص) گفت: پیامبران و شهدا تنها به جایگاه کسی قبطه می‌خورند که در راستای وصال عبد و معبود تلاش کرده باشد.

صفری به شرایط تقبل عبادات اشاره کرد و گفت: نماز ما وقتی موثرتر خواهد بود که تحت شرایطی همچون در مسجد، به جماعت، با خشوع، با زینت ظاهری، مستمر و از این دست موارد اقامه شود. همچنین دعوت به نماز می‌بایست به نحوی عمل شود تا اثرگذاری آن بیش از پیش باشد.

وی در پایان مراحل دعوت به نماز را به هفت بخش تقسیم کرد و گفت: در دعوت به نماز می‌بایست مراحل علاقه‌سازی، اعتماد سازی، اعتبار سازی، ارزش سازی، اعتقاد سازی، انگیزه سازی و عادت سازی را رعایت کنیم تا شاهد اثرگذاری آن در مخاطب باشیم.

دوره مقدماتی تفسیر قرآن کریم سازمان جهاد کشاورزی استان یزد برگزار شد دوره مقدماتی تفسیر قرآن کریم سازمان جهاد کشاورزی استان یزد برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا