اصفهان

دوره توانمند سازی مدیران مدارس غیر دولتی استان اصفهان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، دوره توانمند سازی مدیران مدارس غیر دولتی استان اصفهان همزمان با ۵ استان تهران، خراسان رضوی، فارس، آذربایجان شرقی و کرمانشاه به صورت وبینار با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی مدیر ستاد اقامه نماز کشور، زرهانی قائم مقام و معاونین ستاد اقامه نماز مرکز و در استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، ابراهیمی مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان، نم نبات معاون پرورشی آموزش و پرورش و اساتید مرکز تخصصی نماز قم روز یکشنبه ۲۰ آذر ماه در سالن اجتماعات حرم حضرت زینب بنت موسی بن جعفر سلام الله علیها برگزار شد.

این دوره در دو نوبت صبح با تدریس حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق کفیل و بعد از ظهر با تدریس حجت الاسلام والمسلمین تاکی برگزار گردید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن بیان اهمیت نماز به اهمیت توانمند سازی مدیران نیز اشاره نمود و دعوت دانش آموزان به امر نماز را از وظایف مدیران مدارس دانست.

حجت الاسلام والمسلمین کفیل دعوت به نماز را برای نماز خوان و تاک الصلاه تقسیم نمود و بیان داشت: پنج امر اول وقت، مسجد، دانستن آداب و اسرار نماز، حضور قلب و دعوت به نماز موجب می شود که انسان نماز خوان شود و اقامه نماز کردن یعنی دعوت به نماز نمودن.

وی ادامه داد: نماز خواندن به تنهایی فایده ندارد و امور بیان شده باید در اقامه نماز مورد اهمیت قرار بگیرند چرا که خداوند در قرآن می فرماید: ویل للمصلین و این آیه منظور کسانی هستند که نماز را سبک می شمارند.

استاد مرکز تخصصی قم بیان کرد: در مقابل اقامه کنندگان نماز تارک الصلاه ها هستند که بینش، احساس و انکار سه دلیل تارک الصلاه است و این سه مورد موجب می شود که انسان تارک الصلاه گردد.

لازم به ذکر است بعد از تدریس حجت الاسلام والمسلمین کفیل، سخنان رئیس ستاد اقامه نماز کشور، قائم مقام و معاونین ستاد مرکز به صورت وبینار پخش شد و بعد از اقامه نماز ظهر، دوره با تدریس حجت الاسلام والمسلمین تاکی ادامه یافت.

دوره توانمند سازی مدیران مدارس غیر دولتی استان اصفهان برگزار شد

دوره توانمند سازی مدیران مدارس غیر دولتی استان اصفهان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا