اخبارمعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابیمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

دوره آموزشی راهبران رسانه های سفری برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، جلسه هماهنگی برگزاری دوره آموزشی راهبران رسانه های سفری با همکاری ستاد اقامه نماز، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و وزارت راه و شهرسازی در روز سه شنبه یکم اسفندماه برگزار شد.

این جلسه با حضور سید علی مهدیان معاون برنامه‌ریزی نظارت و ارزیابی، منصور سرگزی معاون فرهنگ آموزش و پژوهش، حجت الاسلام والمسلمین ناصری رئیس ستاد اقامه نماز سازمان راهداری و جمعی از معاونین و مدیران ستادی و سازمانی تشکیل شد.

در این جلسه در خصوص هماهنگی و دعوت از استاد قرائتی جهت سخنرانی در دوره آموزشی، هماهنگی با صدا و سیما جهت پوشش خبری و آماده سازی محتواهای آموزشی برای درج در دوره آموزش تفاهم نامه سازمان راهداری و سازمان آموزش فنی و حرفه ای در دستور کار کار گیرد.

همچنین مقرر شد تهیه فرم نظرسنجی و پیشنهادهای از مدعوین دوره، تهیه مجموعه احکام نماز مسافر(احکام مبتلابه و سئوالات پرتکرار)، تولید محتواهای کوتاه رسانه ای جهت پخش در اتوبوس ها، گفتار پژوهی با رانندگان دغدغه مند در حین برگزاری همایش و ضبط و پخش پیام تصویری استاد قرائتی جهت پخش در گروه های تخصصی رانندگان و انجمن ها توسط ستاد اقامه نماز پیگیری و اجرا شود.

میزبانی همایش افتتاحیه و دوره های آموزشی ، هماهنگی با استان های تهران، قم، سمنان، البرز و قزوین و کانون های انجمن رانندگان، هماهنگی جهت انجام گفتار پژوهی با رانندگان دغدغه مند در حین برگزاری همایش و معرفی رانندگان توسط سازمان راهداری انجام خواهد شد.

در این جلسه در خصوص توجه و ایجاد بسترهای قانونی لازم جهت مشوق های انگیزشی برای راهبران و رانندگان رسانه های سفری، ضبط و پخش صحبت استاد قرائتی در گروه های رانندگان و انجمن ها و ارائه تصاویر مناسب نماز در جاده ها و سفرها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

همچنین مصوب شد نظام نامه شناسایی و تجلیل از رانندگان یاور نماز مشترکا تدوین، ابلاغ و اجرا شود و در دعوت از رانندگان توجه به حضور موثر و عدم تاثیر منفی بر سفرهای آتی لحاظ شود.

اختصاص زمانی جهت بیان خاطرات رانندگان عزیز در حوزه نماز، پیش بینی مشوق های لازم برای مدعوین و شناسایی و معرفی سوژه های اقامه نماز جهت پخش از رسانه ملی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

در این جلسه پیشنهاد شد دوره آموزشی راهبران رسانه های سفری با همکاری ستاد اقامه نماز و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و وزارت راه و شهرسازی در روزهای ۱۳ و ۱۴ اسفندماه با حضور استاد قرائتی در مرکز آموزش شهید تفویضی برگزار شود و برای سال آینده، تقویم اجرایی به صورت مشترک طراحی، ابلاغ و اجرا شود.

دوره آموزشی راهبران رسانه های سفری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا