اخبارسیستان و بلوچستان

دومین جلسه شورای اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان روز یکشنبه ۲۲ آبان ماه، دومین جلسه شورای اقامه نماز استان به ریاست ارجمندی معاون توسعه مدیریت ومنابع و رئیس شورای فرهنگی استانداری با حضور حداکثری اعضا شورای اقامه نماز در سالن جلسات ولایت استانداری برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا هر کدام از رؤسای کمیته های پنج گانه جشنواره فجر تا فجر گزارشی از اقدامات خود را بیان کردند.

در ادامه سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تقدیر و تشکر از استانداری نسبت به پیگیری و تشکیل جلسات شورای اقامه نماز از تمامی اعضای کارگروه های جشنواره نیز جهت همکاری با ستاد اقامه نماز استان و ارسال آثار به جشنواره تقدیر کرد و گفت: بحمدلله با تلاش همه شما عزیزان جایگاه ستاد اقامه نماز استان در جمع ۳۲ استان جایگاه قابل قبولی است اما هنوز نتوانسته ایم حق نماز را ادا کنیم.

وی افزود: ما هر چه داریم را باید برای نماز بگذاریم چرا که صدقه جاریه است وانشاالله برکت نماز را در زندگی خواهیم دید.

سنجرانی گزارش مبسوطی از عملکرد شش ماهه جشنواره فجر تا فجر و همچنین آخرین وضعیت آماری آثار واصل شده به دبیرخانه را بیان و همچنین جایگاه استان در این زمینه را برای مدعوین تشریح کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز در پایان اشاره کرد:  باید تلاش کنیم قبل از بهمن ماه کل آثار را دریافت و داوری جشنواره انجام شود تا بتوانیم بعد از داوری نهایی نسبت به اختتامیه جشنواره فجر تا فجر و برگزاری هفتمین اجلاس استانی نماز با دعوت از مسئولین کشوری برنامه ریزی و اقدام نمائیم.

در ادامه این جلسه ارجمندی معاون توسعه مدیریت ومنابع ورییس شورای فرهنگی استانداری با تأکید بر اینکه اشاعه فرهنگ نماز یک مسئولیت همگانی است، خواستار مشارکت هرچه بیشتر و حداکثری مسئولین در جهت توسعه و ترویج فرهنگ نماز در استان شد.

وی خانواده را اولین جایگاه شکل گیری تربیتی فرزندان نونهال، نوجوان و جوان در اعتقادات دینی به ویژه نماز دانست و اظهار داشت: معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش با دفتر امور خانواده و بانوان استانداری برنامه ریزی کنند تا جلسات اولیاء و مربیان با هدف آموزش خانواده ها جهت شیوه های جذب فرزندان به نماز تشکیل گردد و ستاد اقامه نماز استان نیز در تأمین اساتید مجرب و تخصصی با آموزش و پرورش همکاری داشته باشد.

در پایان جلسه هرکدام از اعضا نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون جشنواره فجر تافجر، اجلاس استانی نماز و نظارت بر مکانهای نماز بین راهی در محورهای مواصلاتی استان بیان و پس از جمع بندی نهایی توسط معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری مصوبات جلسه تصویب گردید.  دومین جلسه شورای اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان برگزار شد دومین جلسه شورای اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا