اصفهان

برگزاری دومین کنگره ملی شهود سلیمانی با محور نماز در مکتب سلیمانی

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان از خبرگزاری حوزه در کاشان، سردار عباس یگانه از فرماندهان محور مقاومت و همرزم شهید حاج قاسم سلیمانی در دومین کنگره ملی «شهود سلیمانی» با محوریت نماز در مکتب شهید سرافراز اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی که در آخرین روز از آذرماه در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان برگزار شد اظهار کرد: دشمن برای رسیدن به مقاصد خود بی بندباری را گسترش می‌دهد.

وی، تصریح کرد: جوانان و نوجوانان اگر یک صدم از وقتی را که در فضای مجازی، هزینه می‌کنند، برای آشنانی با مبانی اسلام صرف کنند، گمراه نمی‌شوند.

سردار یگانه، نماز را کلید بهشت دانست و اظهار کرد: تمامی پاکی‌ها در نماز است اگر نماز انسان مورد قبول خداوند سبحان باشد دیگر اعمال نیز پذیرفته می‌شود.

وی، با ذکر خاطره‌هایی از سردار سلیمانی یادآور شد: این سردار رشید اسلام مقابل آمریکایی نماز می‌خواند تا بگوید شما نمی‌توانید با ایمان و اعتقاد رزمندگان مقابله کنید.

فرمانده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: حاج قاسم سلیمانی همواره نماز را حتی در زیر آتش دشمن اول وقت می‌خواند و این گونه بود که سردار دل‌ها شد و پس از ۶۰ سال عمر، تشییع پیکر ایشان با عظمت برگزار شد.

سردار یگانه، قانون‌مندی و ولایت‌پذیری را از ویژگی‌های حاج قاسم سلیمانی بیان و اضافه کرد: سردار دل‌ها خودش را وقف مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی کرده بود.

وی، بر خستگی‌ناپذیری سردار سلیمانی تاکید کرد و گفت: امروز همه مسئول هستیم تا مکتب شهید سلیمانی را نه تنها در ایران بلکه در جهان گسترش دهیم.

همرزم شهید حاج قاسم سلیمانی یادآور شد: سردار دل‌ها به انجام مسائل شرعی بسیار پایبند بود و همواره به رزمندگان توصیه می‌کرد این مسائل را رعایت کنند.

برگزاری دومین «کنگره ملی شهود سلیمانی با محور نماز در مکتب سلیمانی»

سردار یگانه تصریح کرد: سردار سلیمانی وقتی با رزمندگان صحبت می‌کرد مسائل دینی و شرعی را به آنها تذکر می داد و می‌گفت اگر رزمنده‌ای بین شما باشد که نمازش قضا شود، شکست می‌خورد.

وی، بصیرت و شجاعت حاج قاسم را مثال‎ زدنی توصیف کرد و گفت: این سردار سرافراز اسلام هرگز دست از ولایت برنداشت، شب‌های عملیات به امامان معصوم (ع) متوسل می‌شد و با دلاوری و از خودگذشتگی جنگ را اداره می‌کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا