آذربایجان غربیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی، جلسه شورای اقامه نماز دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در آذربایجان غربی با حضور پورمختار مدیرکل اقتصاد و دارایی استان، وثوق دبیر اقامه نماز اداره کل متبوع و ذاکر دبیر اقامه نماز اداره کل امور مالیاتی و سایر کارشناسان و حجت الاسلام و المسلمین پناهی مدیر ستاد اقامه نماز  در روز چهارشنبه، سوم آبان ماه و در محل اداره دارایی برگزار شد.

وثوق دبیر اقامه نماز اداره کل متبوع گزارشی از فعالیت های انجام شده در رابطه با اقامه نماز را ارایه داد و گفت: یکی از مهم ترین فعالیت های انجام شده افتتاح نمایشگاه البسه اسلامی بود که اجرایی شد که با چاپ بنر های نمازی و نصب آن در دید عموم، سعی کرذین تا آگاهی نسبت به نماز افزایش یافته و در اقامه آن گامی موثر برداریم.

وی در ادامه افزود: حضور مستمر همکاران در نماز جماعت، توزیع کتب نمازی جهت فرهنگ سازی و ترویج نماز در محیط اداره، فعالیت در فضای مجازی،  برگزاری مراسم زیارت عاشورا، پرسش و پاسخ نمازی، تجلیل از فرزندان نومکلف همکاران و همکاری با آموزش و پرورش استان جهت اعزام امامان جماعت به مدارس جهت اقامه نماز جماعت از جمله فعالیت های انجام شده این اداره کل می باشد.

علی زاد دبیر اقامه نماز کمیسیون هماهنگی بانک های استان گفت: مسابقه کتاب خوانی سیره و سخن امام رضا (ع) در محیط اداری بانک ها و هم در کانال های ارتباطی اطلاع رسانی شد و همچنین تبلیغاتی با موضوع نماز در فضای مجازی انجام دادیم. بودجه ای در رابطه با حق الزحمه امامان جماعت مصوب شده که هزینه ایاب و ذهاب امامان جماعت نیز پرداخت خواهد شد.

اولین جلسه ستاد اقامه نماز دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در آذربایجان غربی برگزار شد

مصطفی زادگان دبیر اقامه نماز حوزه نظارت گمرکات در ارائه گزارشی از عملکرد نمازی گمرکات استان گفت: تمامی ابلاغیه های ارسال شده از ستاد اقامه نماز را تماما انجام دادیم و امامان جماعت گمرکات را به مدارس جهت اقامه نماز اعزام کردیم. همچنین با ارایه جوایزی سعی در پرشور کردن نماز مدارس داشتیم.

ذاکر دبیر اقامه نماز اداره کل امور مالیاتی گفت: در مدت زمان حدودی دو ماه که دبیر اقامه نماز بودم، مسابقه کتاب خوانی بصورت کامل اطلاع رسانی شده و حتی تغییر تاریخ پایان مسابقه را هم اطلاع رسانی کرده ایم و همچنین هماهنگی هایی برای حضور امام جماعت اداره کل امور مالیاتی و دستگاه های تابعه در مدارس برای اقامه نماز شده است. خواستار یک جلسه آموزشی برای سامانه سجاده هستیم که توضیحات کاملی را از نحوه بارگزاری اسناد ارایه شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمد زاده کارشناس برنامه ریزی و نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز وزارت متبوع گفت: تفاهم نامه با کارشناسان ستاد اقامه نماز تنظیم شده است و بحث بومی سازی هم مطرح می باشد که یک موقعیت خوب برای استفاده از ظرفیت های خاص هر دستگاه می توان تغییراتی را انجام داد و تمامی فعالیت های نمازی در سامانه جزو امتیازات محسوب شود. از آقای وثوق خواهشمندم که با یک برنامه ریزی دقیق بر اقامه نماز ادارات تابعه نظارت کامل را داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین پناهی مدیر ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی گفت: حضور مدیران محترم بانک ها و سایر دستگاه ها میتوانست تاثیر بسیار بیشتری را در تصمیمات این جلسه داشته باشد. از دبیر گمرکات استان، کمال تشکر را برای کسب امتیاز کامل در فعالیت نمازی سال گذشته را دارم. متاسفانه امور مالیاتی و بانک ملی امتیاز پایینی در سال گذشته کسب کرده اند و امید است در سال جاری فعالیت بهتری و موثرتری داشته باشند.

وی افزود: برای برگزاری جلسه شورای اقامه نماز استان منتظر دستور استاندار محترم هستیم و د رصورت برگزاری جلسه آموزشی سامانه سجاده را نیز تدارک دیده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا