اخبارقزوین

مدیر ستاد اقامه نماز استان قزوین با مدیرکل امور اقتصاد و دارایی دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، روز شنبه بیست و سوم دی‌ماه حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان و محمد زاده کارشناس نظارت و ارزیابی با خلیلی خواه مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این جلسه مدیر ستاد اقامه نماز ضمن تشکر از فعالیت و همکاری اداره کل امور اقتصاد و دارایی در امر نماز افزود: با توجه به اینکه این اداره چندسالی است که رتبه تقدیر ویژه را به دست می آوردانتظار داریم که باتلاش بیشتربتواندجایگاه خود را حفظ کندو همچنین بتواند روحیه نمازی را در تمام بخش‌های اداره احیاء کند.

موسوی ادامه داد: با عنایت به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید برای نمازبرنامه کوتاه مدت ،و میان مدت و بلندمدت داشته باشیم، در کوتاه‌مدت باید از تمام ظرفیت هااستفاده شود، در میان‌مدت روشن کردن چراغ نماز در تمام خانه‌ها وخانه دلها و بلندمدت فلاح جامعه است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی تأکید کرد: در امر نماز باید طوری عمل کنبم که نشان دهیم که شیعه جعفری هستیم. امام صادق علیه السلام فرمودند موقع نمازچنان بسوی نماز بشتابیدکه بگویند اینها جعفری هستند با عنایت به فرموده مقام معظم رهبری تنها در نماز است که از لفظ حی «بشتابید» استفاده‌شده است.درجامعه اسلامی زمانی که اذان گفته می‌شود از لفظ حی علی الصلات «بشتابید» استفاده کرده است باید بتوانیم کاری کنیم در زمان اذان کارکنان نظام اسلامی تنها به اقامه نماز فکر کنند این شایسته نیست سایر کشورها در این امر از ما پیشی بگیرند.

مدیر ستاد اقامه نماز عنوان کرد: شهید رجایی همواره می‌گفت که به نماز نگویید کار دارم بلکه به کار بگویید نماز دارم حجت‌الاسلام‌والمسلمین قرائتی می فرمایندنمازخانه باید زیباتر از اتاق مدیرعامل باشد، نه اینکه اتاق زیبا را به مدیرعامل بدهیم و یک دخمه را برای اقامه نماز انتخاب کنیم.

در ادامه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ضمن تشکر از حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی گفت: ادارات باید طوری باشند که با تعویض مدیریت اقامه نماز دچار وقفه نشود، بلکه باید نمازدر کل آن سیستم نهادینه شود. مشکل بعضی از ادارات این است که نماز را فقط از یک مجموعه می‌خواهند و همین امر باعث عدم توجه کل اداره به بحث نماز می‌شود.

خلیلی خواه ادامه داد: در بحث اعزام ائمه جماعت به مدارس پیشنهاد می‌شود همراه امام جماعت یکی از کارکنان این دستگاه به مدارس ارسال شود تا پاسخگوی سؤالات نوجوانان در امور تخصصی ادارات باشد.
مدیر اقامه ستاد اظهار کرد: ستاد اقامه نماز از طرح‌های ابتکاری استقبال می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی ادامه داد: زیربنای تقوا نماز است. اگر نسل جوان با نماز خو گرفته باشد و نمازگزار واقعی باشد، دیگر در ادارات کمترشاهد تخلف خواهیم بود. نماز یک جسم دارد که همان رکوع و سجود است ولی روح نماز همان ایمان قلبی است که درون فرد ریشه دارد و باعث ایمن‌سازی درونی می‌شود و نتیجه آن ویروس‌زدایی ادارات از هرگونه تخلف است.

در پایان نماز جماعت به امامت مدیر ستاد اقامه نماز حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی برگزار شد پس ازنماز مدیر ستاد اقامه نماز ضمن تبریک ولادت امام محمدباقر (ع) ادامه داد: : ماه رجب، ماه دعاواستغفاروریزش گناهان است و ماه ورود به ماه مبارک رمضان است.

وی افزود: این ماه مانند فصل بهاربرای کشاورزان است. اگر فرد کشاورز زمین خود را درفصل بهارخوب شخم زده باشد و آبیاری کرده باشد، در هنگام برداشت محصول خوبی را برداشت خواهد کرد. ما نیز اگر در ماه‌های رجب و شعبان خود را آماده کرده باشیم، ماه رمضان برای ما بسیار شیرین خواهد بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی درپایان بمناسبت اول ماه اظهارداشت ازجمله توصیه های آیت‌الله بهجت قدس‌سره خواندن نمازاول ماه است ضمن تشریح آن گفتند با عنایت به احادیث معصومین (ع) هرکسی که می‌خواهد بیمه شود، ازنماز و صدقه اول ماه قمری را غفلت نکند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان قزوین با مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان دیدار کردمدیر ستاد اقامه نماز استان قزوین با مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان دیدار کردمدیر ستاد اقامه نماز استان قزوین با مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان دیدار کرد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا