اخبار

سرمقاله مکتب نماز و غزه(بخش دوم) منتشر شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، «سرمقاله مکتب نماز و غزه»(بخش دوم) به قلم سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، منتشر شد.

متن «سرمقاله مکتب نماز و غزه»(بخش دوم) به شرح ذیل است:

دنیا شاهد تجاوز وحشتناک و بی امان اسرائیل خون آشام به مردم بی دفاع غزه و شکنجه و کشتار ملت فلسطین است. دولت امریکا با نقض همه اصول اخلاقی و پایمال کردن حقوق بشر از صهیونیستهاپشتیبانی می کند و برای ارتش وحشی دشمن تجهیزات و سلاح های کشتار جمعی می فرستد.جوبایدن حیثیت خود و امریکا را به تاراج داده است و افکار عمومی جهانیان را علیه خود شورانده است.در این میانه چه باید کرد؟ را های کارهایی که قابلیت اجرا دارد به قرار ذیل است:

۱-تحرک علمای اسلام

عالمان دین ستون های عزت امت اند و در حوادث سخت پناهگاه مردم به شمار می آیند.امروز لازم است موتمرهایی با حضور اکابر علمای اسلام تشکیل شود و با اعمال فشار روی دولتمردان و مجامع بین المللی دشمن را وادار به پایان قتل عام و پذیرش آتش بس کنند.علمای دین با نگرش توحیدی و پایگاه مردمی قادر به ایجاد انگیزه در سران کشورهای مسلمان هستند.

۲-مساجد و نمازگزاران

دربیش از یک میلیون مسجد فعال در سراسر جهان مسلمانان نماز اقامه می کنند.امامان جماعت و چهره های بانفوذ باید مساجد را تبدیل به کانونهای حمایت از فلسطین کنند و با صدای رساجنایات اسرائیل متجاسر و امریکای معاند را به چالش بکشند و با روشنگری فشارهای ملی و جهانی علیه صهیونیست ها را افزایش دهند.

۳-روشنفکران و اصحاب رسانه

صاحبان قلم و نویسندگان و شاعران و استادان دانشگاه و روشنفکران و هنرمندان و همه کسانی که وجاهت اجتماعی دارند باید وارد میدان فرهنگ سازی و روشنگری شوند و صدای مظلومانه مردم غزه را به گوش همگان برسانند. امپریالیسم خبری درجهت انحراف اذهان ملت ها حرکت می کند.روشنفکرانی که با خوشبینی از امریکا یاد کرده اند و اینک شاهد سبعیت استکبار جهانی و راه انداختن دریای خون در غزه هستند مجاز به سکوت و تغافل نیستند و نباید آگاهانه پا روی حق بگذارند. فاجعه غزه و توحش امریکا و اسرائیل محک سنجش انسانیت رجال فرهنکی و دینی و سیاسی جهان معاصر است. امروز باطن کریه و موحش لیبرال دمکراسی غرب روشن شده است و رسالت روشنفکر مستقل فریادگری هوشمندانه علیه ظلم است.وقتی گوترش دبیرکل محافظه کار و محتاط سازمان ملل فریاد می کشد و کشتار مردم غزه را محکوم می کند به چه دلیل برخی از مجامع روشنفکری و حتی دینی در جهان اسلام به سکوت ادامه می دهند؟

۴- سران و دولتمردان دنیای اسلام

شاهان و امیران و روسای جمهور کشورهای اسلامی تمکن و قدرت زیادی دارند. آنان باید به داد مردم مظلوم غزه و فلسطین برسند. ترس از امریکا و محافظه کاری مانع از اقدام موثر آنان شده است که البته ترس بی جا و نادرستی است. مقام معظم رهبری از جایگاه ولی امر مسلمین امر کرده اند که دنیای اسلام به فلسطین کمک کند و راه های تدارکاتی و تامین سلاح به سوی اسرائیل مسدود گردد و رابطه سیاه برخی از کشورهای اسلامی با اسرائیل هرچند به طور موقت قطع شود ولیکن بعضی از سران دنیاپرست تمرد می کنند و نظاره گر نسل کشی و انهدام سرزمین اسلامی فلسطین اندو از کیان دارالاسلام حمایت نمی کنند.تشکیل چند جلسه فوق العاده توسط سازمان تعاون اسلامی و اتخاذ تدابیر اثرگذار و دادن اولتیماتوم به امریکا و اسرائیل و اعمال فشار روی مجامع بین المللی حداقل کاری است که می توان به آن دل بست.

ادامه دارد…

سیداحمد زرهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا