اخبارایلام

دوره ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز ویژه فرهنگیان شهرستان ایوان برگزار شد

به گزارش روابط‌ عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، دوره آموزشی ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز ویژه فرهنگیان به مدت ۱۶ ساعت با حضور حجت الاسلام والمسلمین احمدیان و خانم همتی از مدرسین بومی استان در شهرستان ایوان در روزهای یکشنبه و دوشنبه، هشتم و نهم بهمن ماه برگزار شد.

حجت الاسلام احمدیان در ابتدای دوره آموزشی ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز اظهار کرد: تربیت دینی یکی از ساحت های مهم تربیت انسان است، که مهم ترین بخش آن تربیت عبادی است.

وی افزود: زمینه‌سازى و فراهم کردن شرایط و بهره‌گیرى از زمینه‌هاى مختلف مادى و معنوى، لازم است بیشتر در دوران کودکى و نوجوانى و قبل از سن بلوغ شرعى تحقق یابد تا والدین بتوانند در این سن فرزندانشان را با نماز و نحوه ارتباط با خدا آشنا سازند و گرنه در سن بلوغ و بعد از آن دچار مشکل خواهند شد.

وی در رابطه با عظمت نماز در جمع فرهنگیان چنین اظهار داشت : که در نماز هرچه هست تحرّک است، در هر صبح و شام، در رکوع و سجود و قیام، حرکت در رفتن به مسجد و مصلّى، پس ساکن و ساکت و گوشه‏ گیر نباش، بلکه همواره در تلاش و حرکت باش، البتّه در جهت خداوند و بسوى او.

وی خاطر نشان کرد : در نماز روح و جان انسان غبارروبى می‌‏شود، نماز، غبار غرور و تکبر را مىی‌ریزد، چون هر شبانه ‏روز ده ها بار بلندترین نقطه بدن را به خاک مى‏مالد. و سجده بر خاک بهتر از سنگ است که تذلّل در به خاک مالیدن است. بر زمین و آنچه از زمین روئیده مى‏شود سجده کن، بشرط آنکه خوردنى نباشد تا به فکر شکم نیفتى! بر زمینِ پاک سجده کن که از راه نا پاک نمی‌‏توان به پاکى و سرچشمه پاکىی‌ها رسید.

حجت السالام احمدیان در پایان دوره آموزشی ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز خطاب به معلمان و دبیران گفت : ذهن کودک، لوح سفیدی است که هرچه بر آن نگاشته شود، به آسانی زدوده نمی شود به همین دلیل است که معصوم(ع) فرمود: {العلم فی الصغر کالنقش فی الحجر} در این میان نقش والدین در آموختن ارزشها، هنجارها و امور دینی و معنوی به کودک بسیار اساسی است، اما باید به نکاتی نیز در این امر خطیر توجه داشت.

دوره ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز ویژه فرهنگیان شهرستان ایوان برگزار شد دوره ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز ویژه فرهنگیان شهرستان ایوان برگزار شد دوره ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز ویژه فرهنگیان شهرستان ایوان برگزار شد دوره ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز ویژه فرهنگیان شهرستان ایوان برگزار شد دوره ضمن خدمت آموزش و توسعه فرهنگ نماز ویژه فرهنگیان شهرستان ایوان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا