اخبارگلستان

«دوره آموزشی نقش نماز در تعالی فرهنگ جامعه» برگزار شد

این دوره با همکاری ستاد اقامه نماز و سازمان تبلیغات اسلامی در شهرستان آزادشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، حجت الاسلام و المسلمین شاهینی دبیر ستاد اقامه نماز تبلیغات اسلامی استان در گفتگو با روابط عموم از برگزاری «دوره آموزشی نقش نماز در تعالی فرهنگ جامعه» در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان آزادشهر خبر داد.

این دوره آموزشی به مناسبت بزرگداشت ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ویژه  تعداد ۵۰ نفر از اهالی قلم، هنرمندان، اهالی فرهنگ، هنر و اندیشه شهرستان آزادشهر و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین گرزین مدیر کل تبلیغات اسلامی استان گلستان، حجت‌الاسلام والمسلمین شهابی امام جمعه محترم شهرستان آزادشهر، حجت‌الاسلام والمسلمین طالبی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آزادشهر، سیدعلی حسینی فرماندهی سپاه ناحیه آزادشهر و نصرالله سمیعی مسوول ستاد اقامه نماز شهرستان آزادشهر در ۲۴ بهمن ماه برگزار شد.

سخنران مدعو حجت‌ الاسلام والمسلمین گرزین مدیر کل تبلیغات اسلامی استان طی سخنانی با گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی بر لزوم بهره گیری از فرصت های معنوی ماه رجب المرجب به منظور خودسازی و تقرب الهی تاکید کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی به تبیین نقش نماز در شکل گیری هویت فردی و اجتماعی در جامعه دینی پرداخت و نماز را نماد بندگی و عبودیت در پیشگاه معبود قلمداد کرد‌.

حجت الاسلام والمسلمین گرزین در ادامه به تشریح ابعاد و زوایای مختلف تاثیر نماز در تعالی فرهنگی جامعه پرداخت و خواستار توجه بیش از پیش به مقوله اقامه نماز توسط آحاد جامعه شد و بر ضرورت برپایی مقدمات اقامه نماز توسط دستگاه‌های دولتی و تشکل های دینی تاکید کرد.

در ادامه حجت‌الاسلام و  المسلمین شهابی امام جمعه محترم شهرستان آزادشهر نیز با قدردانی از اقدامات صورت گرفته توسط دستگاه‌های اجرایی در زمینه اقامه نماز در سطح جامعه، بر لزوم آموزش دانش آموزان در زمانه نماز و فراگیری این فریضه الهی توسط این قشر تاکید نمود.

لازم به ذکر است حجت‌الاسلام و المسلمین طالبی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آزادشهر نیز طی سخنانی با اشاره به فضایل و اهمیت اقامه نماز در جامعه دینی، بر بهره گیری از ظرفیت های مردمی در راستای ترویج فریضه نماز بین عموم مردم تاکید کرد.

در پایان نصرالله سمیعی مسوول ستاد اقامه نماز شهرستان آزادشهر نیز با تقدیر و تشکر از برگزاری این دوره آموزشی، طی سخنانی به تشریح تفاوت بین خواندن نماز و اقامه نماز پرداخت و ضمن تبیین معیارها و شرایط اقامه نماز بر ضرورت بسترسازی به منظور اقامه نماز و تشویق نسل جوان و نوجوان به مقوله ی نماز تاکید کرد.

در ادامه نیز هر یک از حاضرین با ارائه مطالبی در رابطه با نماز و تعالی فرهنگی جامعه، به بحث و تبادل نظر در این خصوص پرداختند.

«دوره آموزشی نقش نماز در تعالی فرهنگ جامعه» «دوره آموزشی نقش نماز در تعالی فرهنگ جامعه»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا